پیش بینی بورس امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

برای پیش بینی بازار در میان مدت و بلندمدت باید در انتظار تحولات سیاسی بمانیم. ترکیب 6 کاندیدای ریاست جمهوری به شکلی است که تفاوت‌ها بیش از انتخابات سال 1400 است.
پیش بینی بورس امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که دیروز شاخص کل بورس تهران پس از 4 روز رشد کرد. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه 22 خرداد- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 16 هزار و 194 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 584 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  155 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش 961 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس بانک تجارت (وتجارت)، شرکت سیمان شرق (سشرق) و بانک خاورمیانه (وخاور) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت نفت پاسارگاد (شپاس)، شرکت کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت) و شرکت حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حگهر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

دیگران چه می خوانند:
 

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای سدور (شرکت سیمان دورود)، کساپا (شرکت سایپا شیشه) و چکارن (شرکت کارتن ایران) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت صنایع مادیران (مادیرا)، شرکت خمیر مایه رضوی (غمایه) و شرکت انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

 

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 199 نماد صف خرید داشتند و 149 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 123 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 554 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 46 درصدی به 381 میلیارد تومان رسید.

 

پیش بینی بورس امروز 

دیروز شاخص بورس پس از 4 روز رشد کرد و بیش از 16 هزار واحد بالا آمد. نمادهای فولاد، فملی، وتجارت، شپنا، وبملت، تاپیکو و شستا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. 

اما برای ششمین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد. نمادهای وتجارت، فخاس، وامید، توسن و زماهان بیشترین خروج سرمایه را داشتند. 

 

روز دوشنبه 81 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. در مجموع 6 روز معاملاتی اخیر بورس تهران هزار و 668 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

از سوی دیگر دیروز تقاضا بر عرضه غلبه داشت و تعداد و ارزش‌ صف‌های خرید بیش از صف‌های فروش بود. بنابراین هرچند اعمال دامنه نوسان 2 درصدی ادامه دارد اما بازار بهبود نسبی داشت و ارزش معاملات نیز اندکی بالا آمد.

به نظر می‌رسد وعده‌ها و سیگنال‌های مثبت در بازار مورد استقبال قرار گرفته است، اما برای پیش بینی بازار در میان مدت و بلندمدت باید در انتظار تحولات سیاسی بمانیم. ترکیب 6 کاندیدای ریاست جمهوری به شکلی است که تفاوت‌ها بیش از انتخابات سال 1400 است. در این دوره محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی دو رقیبی هستند که فعلا احتمال ائتلاف میان آن‌ها کم است. از سوی دیگر اصللاحطلبان کاندیدای اختصاصی دارند و به صورت تشکیلاتی از مسعود پزشکیان حمایت کرده‌اند. آیا دولت چهاردهم سیاست‌های اقتصادی متفاوتی خواهد داشت؟ باید در انتظار اظهارات و مواضع کاندیداها بمانیم. 

پیش بینی بورس امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟