قالیباف چه درجه نظامی دارد؟

محمدباقر قالیباف دارای درجه نظامی سرتیپ پاسدار و مرتبه علمی دانشیار و عضو هیئت علمی گروه جغرافیایی سیاسی دانشگاه تهران است.
قالیباف چه درجه نظامی دارد؟

 محمدباقر قالیباف متولد 1 شهریور 1340 در طرقبه و هم اکنون نماینده مردم تهران و رئیس مجلس شورای اسلامی (دوره دوازدهم) است. او سابقه عضویت و ریاست مجلس یازدهم را دارد و در کارنامه او فعالیت به عنوان شهردار تهران (از شهریور 1386 تا شهریور 1396)، فرماندهی نیروی انتظامی و فرماندهی نیروی هوافضای سپاه وجود دارد.

 

 وی پس از انتصاب به عنوان فرمانده نیروی هوایی سپاه در سال 1376 توسط مقام معظم رهبری، دوره‌های فشرده خلبانی را سپری کرد و همزمان نیز پس از شرکت در آزمون ورودی دکتری تخصصی، در رشته جغرافیای سیاسی در دانشگاه تربیت مدرس پذیرفته شد. قالیباف دارای درجه نظامی سرتیپ پاسدار و مرتبه علمی دانشیار و عضو هیئت علمی گروه جغرافیایی سیاسی دانشگاه تهران است.

دیگران چه می خوانند:
 

وی سه مرتبه تجربه نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در دوره‌های نهم (سال 1384) و یازدهم (سال 1392) و دوازدهم (1396) را دارد که در سال 1384 در رقابت با محمود احمدی نژاد، اکبر هاشمی رفسنجانی، مهدی کروبی، مصطفی معین، علی لاریجانی و محسن مهرعلی‌زاده با کسب 4 میلیون و 95 هزار و 827 رأی چهارم شد.

قالیباف همچنین در انتخابات سال 1392 در رقابت با حسن روحانی، سعید جلیلی، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و محمد غرضی با کسب 6 میلیون و 77 هزار و 292 رای دوم شد و در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 1396 نیز در حمایت از ابراهیم رئیسی دیگر نامزد این انتخابات کناره‌گیری کرد.

 

 

 
منبع: ايسنا

قالیباف چه درجه نظامی دارد؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟