کد خبر : 3321

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت:

از حضور اقتصاددان‌ها و کارشناسان اقتصاد سلامت در کمیسیون بهداشت استقبال می‌شود.

 

 

سید مرتضی خاتمی امروز در زنجان با تاکید بر اینکه از حضور متخصصان مرتبط از جمله اقتصاددان‌ها و کارشناسان اقتصادسلامت در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی استقبال می‌شود، اضافه کرد: نمایندگان متخصص در امر اقتصاد معمولا کمیسیون‌های اقتصادی را انتخاب می‌کنند.

نماینده مردم ماه‌نشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق با بیان اینکه برخی اظهارنظرهای شائبه‌برانگیز مبنی بر انحصار کمیسیون بهداشت به پزشکان همواره در آستانه چینش کمیسیون‌ها رخ می‌دهد افزود: این حواشی موجبات تضعیف مجلس را فراهم می‌کند و چه خوب است این دوستان، اثرگذاری‌ها را با ارائه طرح‌ها و پیشنهادات محتوایی دنبال کنند؛ مجلس به این نوع نظرات نیاز دارد.

خاتمی با اشاره به اینکه باید جلوی تعارض منافع گرفته شود اما راه آن، نرفتن متخصصان به کمیسیون‌های ذیربط نیست یادآور شد: در آن‌صورت، کمیسیون از حالت تخصصی خود خارج خواهد شد.

 
  •  

وی توجه به عملکرد و سوابق پزشکان و متخصصان عضو کمیسیون را یکی از روش‌های درست عنوان کرد و ابراز کرد: با بررسی عملکرد و سوابق افراد، به‌راحتی می‌توان تشخیص داد که این افراد تاکنون برای منافع خود قدم برداشته‌اند یا  اینکه خودشان را وقف جامعه کرده‌اند.

این مسئول استقرار نظام شفافیت عملکرد را یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از بروز تضاد منافع دانست و اظهار داشت: برنامه ما در مجلس یازدهم تداوم پیگیری سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری خواهد بود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی