کد خبر : 1804

شریعتمداری خبر داد:

وزیر کار گفت: حدود ۳ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارائه تسهیلات تخصیص می یابد.

محمد شریعتمداری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، به ارائه توضیحاتی با بیان اینکه دامنه فعالیت‌های دولت درباره اقدامات و تمهیدات در قبال آسیب دیدگان ویروس کرون بسیار وسیع است، اظهار داشت: تشکیل ستاد مقابله با بحران کرونا از مهم ترین اقدامات دولت در این باره بوده است که تقریبا هر روز، معاونین و وزرای مربوط تشکیل جلسه می دهند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نهادسازی های لازم برای تحقق هدف مبارزه با کرونا انجام شده است، گفت: در همه جلسات رسمی هیئت وزیران، مقدمه‌ای با محوریت این موضوع مطرح می شود و شاهد هماهنگی وزرا و طرح همه مسائل و بیان گزارش فعالیت دستگاه‌های اجرایی گوناگون درباره کرونا هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که دولت پای کار است و ما و تمام وزارتخانه ها، صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی در این در کنار وزارت بهداشت که پیشانی این کار است، تلاش می کنیم.

 

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های درمانی تامین اجتماعی، افزود: ما در ۳۳۰ مرکز درمانی که شامل ۸۰ بیمارستان و مراکز درمانی دیگر است برای امداد رسانی به مخاطبان خاص که بیمه شدگان تامین اجتماعی هستند و هم مخاطبان عام که سایر مردم هستند آماده خدمت هستیم و همه فعالیت های ما در قالب ستاد مقابله با کرونا است.

 

وی به سرنوشت کارگران اشاره کرد و گفت: بر اساس نص صریح قانون کارگرانی که مخالف میل و اراده خود بیکار شده و البته همه کسانی که بر اثر بیماری کرونا از کار بیکار شوند، با تشخیص سازمان‌های مربوطه شان، ظرفیت استفاده از قانون بیمه بیکاری را دارند و مشمول بهره مندی از ظرفیت‌های حمایتی سازمان و وزارتخانه مربوطه هستند. 

 

تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بیمه های بیکاری

 

شریعتمداری درباره افرادی که دارای قرارداد رسمی کار نیستند مثل دستفروشان نیز، افزود: ما برای این موضوع جلسات متعددی را با مسئولین امر و پژوهشگران داشتیم و در نهایت مقرر شد دولت حدود ۳ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت بیمه‌های بیکاری و ارائه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این منابع هم برای کسانی است که شغل رسمی خود را از دست داده اند و هم کسانی که قرار داد رسمی کار ندارند، اظهار داشت: ما در این راستا ۹۴۰ بنگاه در رسته های گوناگون؛ آموزشگاه های فنی و حرفه ای، علمی، آزاد، آموزشگاه های هنری-سینمایی، سالن های برگزاری همایش ها، آرایشگاه ها، مکان ورزشی، آژانس های مسافرتی، مهد کودک ها، هتل ها، مراکز پذیرایی اقامتی و... تمامی آنها را به تفکیک با تعداد واحد های زیربط آنها، با همکاری سازمان های مربوطه شناسایی کردیم. 

 

منبع : ایلنا

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی