کد خبر : 474

قصمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اعلام کرد: سیل هفته گذشته در استان هرمزگان، براساس برآورد اولیه حداقل یک هزار میلیارد ریال خسارت به شبکه آب روستایی (توزیع و انتقال) این استان وارد کرد.

امین قصمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال این سیل بیش از 400 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال آب روستایی خسارت دیده که عمده این خسارت ها در مسیر رودخانه ها بوده است.

 

امین قصمی با بیان اینکه مشغول برآورد دقیق میزان خسارت ها هستیم، افزود: از زمان فعالیت سامانه بارشی هفته قبل و وقوع سیل در شرق هرمزگان، آب 335 روستا در شهرستان های جاسک و بشاگرد قطع شد.

 

وی ادامه داد: به دنبال این حادثه، آب 296 روستا در همان مقطع وصل و آب 39 روستا با 10 هزار نفر جمعیت به دلیل از دسترس خارج شدن منابع تولید آب و تخریب 100 درصدی چاه های تامین آب، همچنان با قطعی مواجه است.

 

قصمی خاطرنشان کرد: در تلاش برای وارد کردن منابع آبی جدید در این روستاها هستیم و تا زمان رفع کامل مشکل، آبرسانی بوسیله 11 تانکر انجام می شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان تصریح کرد: در مناطقی که مسیر دسترسی آنها از بین رفته، آب بسته بندی توزیع می شود و با بازگشایی مسیرها روند آبرسانی مطلوب تر خواهد شد.

 

وی با اشاره به وضعیت آب شهر جاسک گفت: وضعیت توزیع آب شهر جاسک از جمعه گذشته به حالت عادی برگشته و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای 20 تا 22 دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

 

به دنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

 

شهرستان جاسک و بشاگرد در 300 و سیریک در 170 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.

 

طبق اعلام مسوولان، سیل اخیر حداقل 9 هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های استان هرمزگان در دو شهرستان جاسک و بشاگرد وارد کرده است.

 

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی