کد خبر : 9538

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در واکنش به سلب حق میزبانی مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا:

رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس در واکنش به سلب حق میزبانی ایرانی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: پرداختن به انتخابات فدراسیون فوتبال و عدم استفاده از جایگاه نایب رئیسی AFC حق میزبانی ایران را به باد داد. ضرورت دارد تیم حقوقی جدید فدراسیون فوتبال نسبت به این تصمیم AFC به صورت رسمی اعتراض کند.

محمدمهدی فروردین  با انتقاد از عملکرد منفعل فدراسیون فوتبال ایران طی یک سال گذشته و از دست دادن حق میزبانی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا، عنوان کرد: متأسفانه طی یک سال گذشته در حالیکه کشورهای رقیب، مدارک خود را برای اخذ میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا به AFC ارائه می‌کردند، مسئولان فدراسیون فوتبال درگیر برگزاری انتخابات بوده و تلاشی برای اخذ امتیاز میزبانی تیم ملی و تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا انجام ندادند.

تشکیل تیم حقوقی خبره و متخصص در فدراسیون جدید ضرورتی حیاتی است

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران همیشه افتخار فوتبال آسیا بوده و فدراسیون فوتبال نباید جایگاه رفیع ایران در AFC را با عملکرد نامطلوب خود تضعیف می‌کرد، افزود: تشکیل یک تیم حقوقی خبره و متخصص در فدراسیون فوتبال ضرورت دارد و این اقدام باید یکی از گام‌های مهم در فدراسیون فوتبال جدید باشد و نسبت به تصمیم های AFC هم اعتراض کند.

 

 
محمدمهدی فروردین

 

وی ادامه داد: در حالی میزبانی در گروه C رقابت‌های مقدماتی جام جهانی آسیا به ایران داده نشد و به بحرین واگذار شد که بر اساس جدول رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، قرار بود سه بازی از چهار بازی باقی مانده ایران در تهران برگزار شود، ولی رایزنی‌های فدراسیون فوتبال به قدری ضعیف بوده که میزبانی بحق ایران در کمال ناباوری به بحرین واگذار شد.

نایب رئیسی AFC باید تضمین کننده منافع ملی باشد نه تأمین کننده منافع شخصی

فروردین یادآور شد: در عین حال ما جایگاه نایب رئیسی AFC را در اختیار داریم و بایستی از این جایگاه برای منافع ملی بهره می‌‎بردیم ولی بهره‌مندی از این کرسی مهم، هیچ تأثیری در جهت منافع ملی برای کشورمان به دنبال نداشته است و این شائبه را متبادر می‌‎کند که از این جایگاه برای منافع شخصی استفاده شده است و از این بابت متأسف هستیم.

رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در کنار تیم ملی، حق میزبانی از نمایندگان ایران در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا هم گرفته شده و به همین دلیل تیم حقوقی خبره، کاربلد و آشنا به مسائل بین المللی سریعاً باید وارد عمل شود و از حق ایران در این رقابت‌ها دفاع کند.

به گزارش خانه ملت، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در بیانیه‌ای میزبانان بازی‌های باقی‌مانده مقدماتی جام جهانی را اعلام کرد که بحرین در گروه C میزبان بازی‌های آتی‌ ایران خواهد بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) دلیل برگزاری ادامه مسابقات در یک کشور در هر گروه را جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی