کد خبر : 8994

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به نقش و جایگاه آموزش‌های تلویزیونی در میان خانواده‌های ایرانی پس از شیوع کرونا، گفت: کمیسیون برای اطلاع از جزئیات برنامه‌های پیش رو و عملکرد صداوسیما در زمینه آموزش مجازی تلویزیونی از این سازمان گزارش می‌خواهد.

 
 

سیدمحمد مولوی  با بیان اینکه امروز صدا و سیما نقش مهمی در حوزه آموزش دارد، اظهار کرد: جا دارد از خدماتی که صداوسیما و معلمان از زمان شیوع کرونا تاکنون متحمل شدند و بار سخت آموزش مجازی را به دوش کشیدند، قدردانی کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پوشش حداکثری رسانه ملی در اقصی نقاط کشور، تصریح کرد: همین مسئله موجب شده که دانش آموزان بیشتری به مدرسه تلویزیونی نسبت به شبکه اینرنتی شاد دسترسی داشته باشند. در کشور حدود 3.5 میلیون نفر  دانش آموز از برنامه شاد محروم هستند و از عدالت آموزشی نتوانسته اند به نحو مطلوبی بهره مند شوند.

وی افزود:  تقاضای مجلس این است که نحوه تدریس با شبکه های فعلی بدور از فضاهای آموزشی با پایان کرونا جمع نشود و پس از آن شبکه های درسی در سیما هم به کار آموزشی خود ادامه دهند.

وی یادآور شد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، میزبان مسئولان آموزش و پرورش بود تا روند آموزش مجازی در صداوسیما را مورد بررسی دقیق قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: این گزارش بر اساس ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس، از صداوسیما اخذ خواهد شد. بر اساس این ماده آیین نامه کمیسیون آموزش می‌‎تواند در محدوده تخصصى خود از دستگاه‌های اجرایی این محدوده گزارش موردی و سالانه بخواهد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی