کد خبر : 8607

شادمهر در تشریح جزئیات طرح ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه در طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش، سوابق معلمان مدارس غیرانتفاعی نیز در آزمون استخدامی ذیل ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان لحاظ می‌شود، گفت: با این حساب، درصد قبولی معلمان مدارس غیرانتفاعی نیز در آزمون استخدامی بسیار بالا خواهد بود.

 

امانقلیچ شادمهر با اشاره به جلسات متعدد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کمیته مشترک ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: کمیسیون آموزش طرح جامعی برای ساماندهی همه گروه‌‎های معلمان از جمله خریدخدماتی، غیرانتفاعی، سربازمعلمان، حق التدریس‌ها، نهضتی‌ها و پیش دبستانی‎‌ها دارد تا با تصویب این طرح همه این گروه‌ها بتوانند در آزمون جامعی با در نظر گرفتن امتیازات ویژه برای این عزیزان شرکت کنند.

نماینده گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی، بلاتکلیفی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش را اولویت اصلی کمیسیون آموزش برشمرد و افزود: در حال حاضر بیش از 10 نوع معلم در مدارس سراسر کشور با قراردادهای نامتعارف مشغول تدریس هستند که همه این عزیزان انتظار استخدام دارند لذا ضرورت دارد که این آشفتگی در آموزش و پرورش سامان پیدا کند و معلمان به حق خود برسند.

وی با اشاره به تقدیم «طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش» با ۷۲ امضا به هیأت رئیسه مجلس، تصریح کرد: پس از ساعت‌‎ها بحث در خصوص این طرح، نهایتا کمیسیون به این جمع بندی رسید که با در نظر گرفتن فرمولی، سوابق نیروهای شاغل و غیر رسمی در آموزش و پرورش را در آزمون استخدامی لحاظ کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره دغدغه معلمان غیرانتفاعی برای استخدام نیز گفت: در طرح کمیسیون آموزش همه نیروهای شاغل در آموزش و پرورش می‌توانند در آزمون شرکت کنند و سوابق این عزیزان نیز در آزمون ضریب خواهد گرفت.

وی درباره نحوه محاسبه سوابق معلمان در آزمون و چگونگی تشخیص آن، عنوان کرد: به طور معمول بیمه ملاک محاسبه سابقه معلمان در آزمون است ولی تعداد بسیاری از معلمان به ویژه در مدارس غیرانتفاعی فاقد سوابق بیمه‌ای هستندکه در آیین نامه اجرایی این طرح، پیشنهاداتی از قبیل سال گزینش، پرونده استخدامی در آموزشگاه و لیست حضور و غیاب معلمان و کارکنان می‌تواند ملاک محاسبه قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تأکید کرد: تصویب این طرح موجب خواهد شد آموزش و پرورش دیگر نتواند معلمان را ارزان به کار گیرد و شأن و جایگاه معلم حفظ شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی