کد خبر : 8584

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اجرای "طرح جهش تولید و تامین مسکن" می‌تواند جلوی سفته‌بازی را در بازار مسکن بگیرد، گفت: ۲۰۰ هزار واحد از خانه‌های طرح جهش تولید و تامین مسکن صرفا برای افراد نیازمند ساخته خواهد شد.

مسلم صالحی  در رابطه با تاثیر "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در بهبود وضعیت بازار مسکن، گفت: موادی از"طرح جهش تولید و تامین مسکن" با هدف عرضه مسکن، متناسب با نیاز بازار و با اولویت افرادی که فاقد مسکن هستند هفته جاری در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور؛ یکی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسکن

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند جلوی سفته‌بازی را در بازار مسکن بگیرد، افزود: یکی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسکن؛ تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور و بروزرسانی طرح جامع مسکن است.

وی با اشاره هدف اصلی این طرح توضیح داد: همچنین هدف اصلی طرح تولید و تامین مسکن؛ حمایت از 3 دهک‌ پایین جامعه و اقشاری مانند کارگران و کارمندان، جوانان فاقد شغل و مسکن و افراد دارای شرایط مندرج در قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن است که با ارائه زمین رایگان و ارائه تسهیلات مناسب این مهم محقق می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با ایجاد صندوق ملی مسکن و منابع مالی تعریف شده در طرح جهش تولید و تامین مسکن وام کم بهره به دهک‌های پایین پرداخت می‌شود.

به گفته صالحی خدمات‌رسانی و تامین هزینه‌های زیربنایی از محل صندوق ملی مسکن ازجمله اقدامات دیگری است که در طرح مذکور پیش بینی شده است.

وی با اشاره به چگونگی تامین منابع مالی صندوق ملی مسکن افزود: منابع مالی این صندوق از محل وصول مالیات مرتبط با خانه های خالی و منابع خط اعتباری مسکن مهر -که بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان است- تامین می‌شود، همچنین مالیات بر عایدی سرمایه درحوزه مسکن که در آینده پیش بینی می شود که تصویب ‌شود، نیز به این صندوق واریز می‌شود؛ با ایجاد این صندوق، منابع مالی مطمئنی برای حمایت از تولید مسکن خواهیم داشت.

آب، برق و گاز واحدهای مسکونی توسط وزارتخانه‌های مربوطه تامین می‌شوند

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ تاسیسات زیربنایی این واحدهای مسکونی مانند آب، برق، گاز و... با قیمت ارزان توسط وزارتخانه‌های مربوطه تامین شود، همچنین برای ساخت این واحدها، برداشت از "صندوق ملی مسکن" با هدف تقویت، هدایت مالی و تجمیع منابع مالی پیشنهاد داده شده است.

200 هزار واحد از خانه‌های مذکور صرفا برای افراد نیازمند ساخته خواهد شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه تا پایان سال 1400 عرضه و تقاضا متعادل و یک میلیون واحد مسکونی برای افراد مختلف جامعه ساخته شود، گفت: 200 هزار واحد از خانه‌های مذکور صرفا برای افراد نیازمند ساخته خواهد شد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی