کد خبر : 8566

وزیر فرهنگ و ارشاد پاسخ می دهد؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار خانه ملت درباره علت برگزاری جشنواره های فیلم و تئاتر فجر در شرایط کرونایی پاسخ داد.

 
سید عباس صالحی  در خصوص برگزاری جشنواره فجر در شرایط کرونا گفت: با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها و هنرهای نمایشی در طی یک سال اخیر شاهد رکود جدی در حوزه آثار نمایشی و سینمایی بودیم، برگزاری جشنواره در این شرایط نشان از زنده بودن هنر است .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: برگزاری جشنواره فجر در شرایطی که هنوز مشخص نیست تا چه زمانی کرونا ماندگار خواهد بود نشان داد که می‌توانیم محصولات فرهنگی و هنری را تولید کنیم و تا حدودی هم به نمایش آنها امیدوار باشیم، تا زمانی که محصولات هنری در معرض نمایش گذاشته نشود انگیز هنرمندان برای تولید آثار هنری کاهش پیدا خواهد کرد.

جشنواره ویترینی برای عرضه هنر

وی یادآور شد: جشنواره امسال با حضور ۱۰۰ اثر در حوزه نمایشی به صورت مجازی و صحنه‌ای و ۶۰ اثر در حوزه سینما در حال برگزاری است، اگر این آثار به صورت راکد و ساکن باقی می‌ماند؛ عملا جریان تولید در حوزه فرهنگ و هنر برای سال آینده را هم دچار وقفه می‌کرد، جشنواره فجر ویترین عرضه تولیدات فرهنگی و هنری است برای اینکه اهالی هنر احساس کنند که هنر آنها در معرض نمایش و دیده شدن قرار می‌گیرد.

صالحی تاکید کرد: این جشنواره در شرایط کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است به فرض مثال سینماها با ظرفیت ۳۰ درصد، تجمعات افتتاحیه لغو شده و اختتامیه فجر در حد حضور نامزدها خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

عضو کابینه دولت دوازدهم  در پایان خاطر نشان کرد: هزینه برگزاری جشنواره‌ها در شرایط کرونا هم در بخش افتتاحیه‌ها و هم در قسمت اختتامیه‌ها بسیار کاهش داشته است، با کاهش هزینه‌ها و اجرای پروتکل‌ها امکان برگزاری جشنواره به عنوان ویترین فرهنگی و هنری در فضا کرونا مهیا شد تا اهالی هنر در چشم اندازه  آثار تولیدی اگر با تداوم کرونا مواجه بودند، بتوانند با ادامه فعالیت خود در عین امیدواری تلاش کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی