کد خبر : 8539

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تغییراتی که مجلس در حوزه آموزش عالی در بودجه ۱۴۰۰ اعمال کرد، گفت: انتظار داریم در لایحه جدید، تغییرات مد نظر نمایندگان که اکثر آن‌ها در تلفیق و کمیسیون آموزش اعمال شد در بودجه جدید لحاظ شود.

احمدحسین فلاحی  با اشاره بازگشت لایحه بودجه به دولت درباره انتظارات مجلس در حوزه بودجه آموزش عالی، عنوان کرد: یکی از پیشنهاداتی که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید و انتظار داریم در لایحه جدید دولت نیز اعمال شود، اختصاص یک هزار میلیارد تومان به منظور افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی بود که با احتساب این رقم، اعتبارات صندوق نوآوری در سال 1400 مجموعاً 2 هزار و 500 میلیارد تومان می‌‎شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین یکی از مزیت‌های در نظر گرفته شده که در کمیسیون تلفیق به آن توجه شد نیز صدور مجوز «فروش، تهاتر یا تغییر کاربری» املاک مازاد برای دارایی‌های وزارت علوم بود که انتظار داریم این مورد نیز در لایحه بودجه 1400 گنجانده شود.

وی همچنین از وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه برای لحاظ همسان سازی حقوق هیأت علمی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: رقم این ردیف اعتبارى نیز حدود 3 هزار میلیارد تومان برآورد مى شود. همچنین مقرر شد در حوزه همسان سازی حقوق مدیران مقرر شد از سقف 33 میلیون تومان بیشتر حقوق به هیچکس پرداخت نشود.

فلاحی تصریح کرد: همچنین در بودجه 1400 رقم قابل توجهی برای نوسازی مدارس در نظر گرفته شده که از همین محل برای نوسازی بناهای دانشگاه فرهنگیان نیز استفاده خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: یکی دیگر از تغییرات بودجه‌ای که کمیسیون آموزش به آن رأی مثبت داد و انتظار داریم در لایحه جدید دولت نیز دیده شود، موضوع اعمال 50 درصدی حق انشعاب آب، برق و گاز برای دانشگاه آزاد اسلامی بود.

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی