کد خبر : 8470

فلاحی نشست امروز کمیسیون آموزش را تشریح کرد:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تأکید اعضای این کمیسیون بر تداوم و تقویت آموزش دروس در صداوسیما خبر داد و گفت: همچنین مقرر شد، بر اساس ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس گزارش جامعی از عملکرد و برنامه‌های صداوسیما جهت ارائه به صحن در این حوزه به کمیسیون ارائه شود.

احمدحسین فلاح در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۱۹ بهمن) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) دستور کار نخست کمیسیون آموزش و تحقیقات بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این طرح که به پیشنهاد سیدمحمد مولوی مطرح شد، پیشنهاد شده است که کارفرما معادل یک درصد از حقوق پرداختی به مستخدم خود را به حسابی نزد خزانه داری کل کشور برای توسعه آموزش در مناطق محروم اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: پس از بحث و بررسی‌های مختلف در کمیسیون، این طرح با نظر اعضای کمیسیون به کمیته آموزش و پرورش برای بررسی نهایی ارجاع شد.

فلاحی یادآور شد: دستور کار بعدی کمیسیون آموزش، دعوت از مسئولان سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جهت بررسی موضوع آموزش از طریق رسانه ملی بود که اعضای کمیسیون ضمن تأکید بر ادامه آموزش دروس از طریق صدا و سیما بر تقویت آن نیز تأکید کردند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: همچنین بر اساس ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس، مقرر شد گزارش جامعی از عملکرد و برنامه‌های صداوسیما در حوزه آموزش به کمیسیون آموزش جهت ارائه تقدیم شود.

به گزارش خانه ملت، بر اساس ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس، هریک از کمیسیون‌‌هاى تخصصى مجلس که مطابق این آیین‌ نامه تشکیل مى‌گردند در محدوده تخصصى خود داراى وظایف و اختیاراتى هستند که تهیه گزارش موردی و سالانه در خصوص امور اجرائی دستگاه‌ها و نحوه اجرای قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن و تقدیم گزارش به مجلس جهت قرائت می‌شود./

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی