کد خبر : 7869

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره تقدیم لایحه رتبه بندی از جانب دولت به مجلس، درباره بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای آن در لایحه ۱۴۰۰ توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد وحیدیبا اشاره به وعده وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی برای ارائه لایحه رتبه بندی معلمان در هفته آینده، عنوان کرد: اجرای قانون رتبه بندی نیازمند اختصاص بودجه سالیانه در لایحه بودجه است که اعضای کمیسیون آموزش بر این عقیده هستند این قانون باید به یکباره اجرا می‌شد ولی منابع کافی برای اجرای کامل رتبه بندی در لایحه 1400 دیده نشده است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر خلاف نظر اعضای کمیسیون آموزش، اما دولت در لایحه 1400 رقمی معادل 5 هزارمیلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی در نظر گرفته که این رقم کفاف اجرای کامل رتبه بندی را نخواهد داد.

وی ادامه داد: بر اساس اظهارات مسئولان آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش، رقم در نظر گرفته شده در بودجه 1400 فقط منجر به اعمال یک سوم احکام رتبه بندی برای معلمان طی یک سال آینده خواهد شد.

وحیدی درباره فرآینده قانونی شدن رتبه بندی معلمان، گفت: پس از ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس، این لایحه برای بررسی دقیق و کارشناسی به کمیسیون آموزش ارجاع می‌شود تا ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد تا اصلاحات مد نظر فرهنگیان نیز در آن اعمال شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری افزود: پس از آن، لایحه رتبه بندی به صحن علنی مجلس ارجاع می‌‎شود تا رتبه بندی معلمان تبدیل به یک قانون دائمی و با ساز و کاری کاملا شفاف و روشم برای معلمان عزیز باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی