کد خبر : 7223

سعیدی:

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با یادآوری اینکه دولت در قانون بودجه ۹۹ مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان را برای برون سپاری پروژه خرید خدماتی‌ها در نظر گرفته است، گفت: محل اعتباری طرح «جذب معلمان خرید خدمتی» همین ردیف است و به همین دلیل این طرح بار مالی ندارد.

معین الدین سعیدیدر تشریح طرح ارائه شده به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری برای ساماندهی معلمان خرید خدماتی، اظهار کرد: با توجه به نیاز حدود 200 هزار معلم در آموزش و پرورش، این طرح برای جذب حداقل 16 هزار معلم خرید خدماتی تدوین شده است و به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شد.

احتمال ادغام طرح «جذب معلمان خرید خدمتی» با سایر گروه‌ها در کمیسیون آموزش

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با نظر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون ارجاع شد، افزود: هدف از این تصمیم در کمیسیون آموزش، ادغام این طرح با طرح تعیین تکلیف نیروهای بلاتکلیف حق التدریس، نهضتی و پیش دبستانی است که جامعه‌ای حدود 100 هزار معلم را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در قانون بودجه سال 99 بالغ بر 940 میلیارد تومان برای برون سپاری طرح خرید خدمات در آموزش و پرورش پیش بینی شده است، اجرای طرح «جذب معلمان خرید خدمتی» بار مالی جدیدی بر دولت تحمیل نخواهد کرد و مشمول اصل 75 قانون اساسی نمی‌شود.

سعیدی افزود: همچنین در طرح «جذب معلمان خرید خدمتی» تأکید شده که معلمان مشمول این طرح باید دوره‌ای آموزشی در دانشگاه فرهنگیان را پشت سر بگذارند تا منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ورود معلم به آموزش و پرورش از درگاه دانشگاه فرهنگیان نیز به درستی اجرایی شود.

سیستان و بلوچستان 5 هزار معلم خرید خدماتی دارد

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس تصریح کرد: از طریق کمیسیون آموزش پیگیر ارائه طرح مذکور به صحن خواهیم بود تا این طرح یا به صورت مستقل یا به صورت ادغامی با سایر گروه‌های پیش دبستانی، نهضتی و حق التدریس به صحن مجلس ارائه شود. از 16 هزار معلم خرید خدمات حدود 5 هزار نفر آن‌ها در استان سیستان و بلوچستان مشغول به تدریس هستند.

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی