کد خبر : 7168

فروردین:

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین در مجلس، بابیان‌اینکه دانش‌آموزان عشایری برای دریافت خدمات آموزش مجازی به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم با مشکل جدی مواجه هستند از مسئولان حوزه آموزش خواست تا برای آنها در کنکور امتیازی درنظر بگیرند.

محمدمهدی فروردین  ، با ابراز نگرانی از وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان عشایری، گفت: فرزندان عشایری که از امکانات اولیه آموزشی نیز محروم هستند نباید در کنکور با دانش‌آموزانی رقابت کنند که در نقطه مرکزی کشور یا استان از بهترین امکانات آموزشی بهره‌مند بوده‌اند و با هم به‌طور یکسان سنجیده شوند.

دانش‌آموزان عشایری برای دریافت خدمات آموزشی باید تا سرکوه بروند

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بنده این موضوع را به عنوان یک پیشنهاد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح خواهم کرد که مسئولان مربوطه باید برای دانش‌آموزان عشایری امتیازی را در کنکور در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون دانش‌آموزان عشایری برای دریافت خدمات آموزشی در قالب مجازی به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم با مشکل جدی مواجه هستند، کما اینکه روز گذشته که به همراه رئیس سازمان امور عشایری ایران از وضعیت عشایر حوزه انتخابیه‌ام بازدید می‌کردیم، شاهد این بودیم که در این منطقه امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت به دلیل عدم آنتن‌دهی وجود نداشت. بنابراین در چنین شرایطی این یک خواسته به حق است که دانش‌آموزان عشایری در کنکور از امتیازی برخوردار شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: این دانش‌آموزان هر روز باید مسیر طولانی را طی کنند و خود را به سر کوه برسانند تا شاید بتوانند از اینترنت استفاده کنند و این در مقایسه با امکانات آموزشی دانش‌آموزان استان‌ها جای تامل دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بنده این موضوع را بعد از اتمام تعطیلات مجلس در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح می‌کنم تا این مشکل را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان سنجش و سایر دستگاه‌های مربوطه گزارش دهیم تا با بررسی این پیشنهاد در این مورد تصمیم‌گیری کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی