کد خبر : 7084

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به نامه خود خطاب به رئیس جمهور در خصوص ضرورت پرداختن به مسائل نوجوانان, از موافقت رئیس قوه مجریه با این پیشنهاد و پرداختن به مسائل مربوط به نوجوانان در جلسات شورای عالی جوانان خبر داد.

 

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت  با انتقاد از اینکه نوجوانان سال‌هاست مورد توجه قرار نگرفته اند و متولیان امر نیز آنطور که باید و شاید در این خصوص اقدامی را در دستور کار قرار نداده اند, اظهار کرد: از مجلس نهم تشکیل فراکسیون کودک و نوجوان را پیگیر بودیم و مرتبا با این قشر و فعالان این حوزه جلسه داشتیم. مطالبات مختلف و مهمی مطرح است که باید رفع آن در دستور کار قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس افزود: در حال حاضر، نوجوانان متولی مشخصی ندارند و مرکز واحد تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای آنان نیز وجود ندارد. در همین خصوص هفته گذشته با رئیس جمهور مکاتبه‌ای برقرار و دلایل داشتن نگاه ویژه به نوجوانان را مطرح شد.

وی با بیان اینکه پرداختن به مسائل نوجوانان در جلسات شورای عالی جوانان ضرورت دارد, ادامه داد: شورای عالی جوانان باید تبدیل به شورای عالی جوانان و نوجوانان شود و یا یک شورایی مختص این قشر راه اندازی شود.

مقتدایی اضافه کرد: با توجه به اینکه وزیر ورزش و جوانان، دبیر جلسات شورای عالی جوانان است، آقای رئیس جمهور بعد از مطالعه نامه، دستور بررسی و اقدام برای آقای سلطانی فر صادر کردند و مصرانه این مورد را پیگیر هستیم که اتفاق بیفتد.

نامه

مقتدایی مطرح کرد: از وزیر ورزش هم می‌خواهیم در اسرع وقت این مورد را پیگیری و عملیاتی کند. از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در همین خصوص خواستار اقدام شدم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره در خصوص قشر نوجوان دغدغه داشتهاند و اهمیت این قشر را متذکر شده اند. در هفته‌های گذشته بیانیه‌ای را در خصوص نوجوانان منتشر و امروز هم این نامه منتشر شد تا نوجوانان عزیز بدانند که مجلس یازدهم در خصوص این قشر اهمیت و توجه لازم را دارد و تا حصول نتیجه موارد را پیگیری خواهد کرد.

 
نامه

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی