کد خبر : 6747

فلاحی در تشریح نشست امروز کمیسیون آموزش خبر داد:

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب پیشنهاداتی در حوزه آموزش برای ارائه به کمیسیون تلفیق خبر داد.

احمدحسین فلاحی در تشریح نشست عصر امروز(یکشنبه ۳۰ آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: نشست امروز به بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1400 اختصاص داشت که چندین پیشنهاد در نشست امروز به تصویب رسید. یکی از آن‌ها مربوط به توسعه زیرساخت هوشمندسازی مدارس با اولویت مناطق محروم بود که با رأی اعضا به مصوب شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین آموزش مجازی دانشگاه‌ها و توسعه زیرساخت‌های آن پیشنهاد دیگری بود که از جانب یکی دیگر از نمایندگان مطرح و به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه پیشنهادی درباره توسعه زیرساخت‌های صداوسیما و توسعه شبکه‌های دیجیتالی رسانه ملی هم مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، گفت: تأمین هزینه‌های تولید محتوای سازمان تبلیغات، وزارت فرهنگ و ارشاد و وزارت آموزش و پرورش نیز مصوبه دیگر کمیسیون آموزش در نشست امروز بود.

فلاحی، گازرسانی به مدارس مناطق محروم را نیز از دیگر مصوبات امروز کمیسیون آموزش برشمرد و ادامه داد: همچنین برای تشویق دانشگا‌‎ه‌ها به رعایت الگوی مصرف نیز مقرر شد که دانشگاه‌ها نیز به مانند مدارس در صورت رعایت الگوی مصرف از پرداخت قبوض آب و برق معاف شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از رأی قاطع اعضای این کمیسیون به حذف بند مربوط به اجرای سند ۲۰۳۰ در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: همه موارد مصوب امروز به کمیسیون تلفیق بودجه 1400 ارائه می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی