کد خبر : 6705

پژمان فر:

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از پیگیری موضوع اعمال افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران خبر داد.

نصراله پژمان فر ، با بیان اینکه از روزهای پایانی مجلس دهم تا کنون شکایات متعددی از سوی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی برای پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری دریافت شده، به تشریح پیگیری های صورت گرفته در خصوص افزایش حقوق کتابداران پرداخت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کتاب همواره یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب بوده است و به تعبیر معظم له «نفس کتابداری، یک کار انسانى فرهنگی برجسته‌ای است»، اظهار داشت: از این جهت معتقدیم کتابداران کتابخانه های عمومی پاشنه آشیل خدمات کتابخانه ای و فرهنگی هستند و به واسطه ارتباط با اقشار مختلف مردم تاثیرگذاری به سزایی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سایر حوزه ها دارند، بنابراین معیشت کتابداران باید مورد توجه جدی متولیان امر قرار گیرد.

وی افزود: در روزهای پایانی مجلس دهم تاکنون پیام ها و درخواست های زیادی از سوی کتابداران سراسرکشور در خصوص افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم برای کتابداران دریافت گردیده است، و در همین رابطه هم به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چندین تذکر کتبی داده شد و هم در مجلس دهم در این خصوص از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح سوال شد.

پژمان فر ادامه داد: در مجلس یازدهم نیز پس از دریافت شکایات متعدد در کمیسیون اصل 90 اقداماتی را شروع کردیم و براساس بررسی های به عمل آمده نشان می دهد نهاد کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد، برداشت ماده 64 و کمک های دولتی، منابع لازم برای افزایش 50 درصدی حقوق کتابداران را دارد. لذا هرچه سریعتر باید این افزایش که حق مسلم کتابداران است صورت پذیرد.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه مکاتباتی برای روشن شدن درآمدهای اختصاصی نهاد کتابخانه های عمومی و نحوه هزینه کرد آن و برخی موضوعات مرتبط دیگر با این نهاد به وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال شده و در انتظار پاسخ مناسب از سوی آنها هستیم، تصریح کرد: در صورت عدم افزایش حقوق کتابداران و عدم ارائه پاسخ قانع کننده و عدم رفع ابهامات کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان مجلس درباره عملکرد نهاد کتابخانه های عمومی در بخش های مختلف، اقدامات لازم بعدی انجام خواهد شد، البته در جلسه آتی مجلس نیز دراین خصوص تذکر کتبی دیگری به وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی خواهم داد.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کتابداران عزیز مطمئن باشند پیگیری بهبود وضعیت معیشت کتابداران را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد و نهاد کتابخانه های عمومی را مکلف خواهیم کرد، تا قبل از پایان سال 1399،  افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت کشوری را برای کتابداران اعمال کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی