کد خبر : 6693

نادری:

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مافیای کنکور به دلیل گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی نفوذ پررنگ و بسیار قوی در مراکز تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اجرایی کشور دارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حذف کنکور به نتیجه نرسد مجلس ورود خواهد کرد.

احمد نادری با بیان اینکه مافیای کنکور گردش مالی بسیار سنگینی دارد، گفت: گردش مالی مافیا حدود ۸ هزار میلیارد تومان است به گونه‌ای که اگر در هر کاری سرازیر شود می‌تواند تمامی معادلات رو زیر و رو کند زیرا عدد بسیار سنگینی است.

نفوذ قوی مافیای کنکور در مراکز سیاست‌گذاری و اجرایی

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مافیای کنکور در مراکز تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اجرایی نفوذ بسیار قوی و پررنگی دارد و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، افزود: موسسات کمک آموزشی و کنکور مانند بختک بر خانواده‌های ایرانی افتادند و از آن‌ها سوء‌استفاده مالی می‌کنند.

وی یادآور شد: متاسفانه به گونه‌ای بازی کنکور را طراحی کردیم و در باغ سبز نشان دادیم که خانواده‌های محروم و نیازمند با گرفتن وام و سختی و مشقت پول موسسات کنکور را فراهم می‌کنند تا فرزندانشان بتوانند از موسسات منتفع شوند.

حذف کنکور مهمترین راهکار مقابله با مافیا

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مافیای کنکور از برگزاری کنکور بیشترین سود را می‌برد، تصریح کرد: برای مقابله با مافیای کنکور باید کنکور هر چه سریع‌تر حذف شود؛ ما در کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیته آموزش عالی کمیسیون به مساله کنکور ورود کردیم اما مسئولان شورای انقلاب فرهنگی  اعلام کردند ما داریم کار را جلو می‌بریم شما ورود نکنید بنابراین کار را متوقف کردیم اما به طور قطع اگر شورا به نتیجه مطلوب نرسد با استفاده از اختیارات قانونی ورود خواهیم کرد و بحث را به جلو خواهیم برد.

نادری با تاکید بر اینکه یک سر بحث موسسات کنکور به کلیت و موجودیت کنکور برمی‌گردد که باید برای آن فکری جدی شود، گفت: این اظهارات که مافیای کنکور حتی می‌تواند وزیر عوض کند صحت دارد و به طور قطع کارهای غیرممکن دیگری را هم می‌تواند انجام دهد البته بخشی از مشکلات در رابطه موسسات و مافیا به سازمان سنجش و آموزش کشور برمی‌گردد زیرا در بحث کلاس‌های کنکور ذینفع است و دولت به صورت غیرقانونی در حال انجام این کار است و بارها تاکید کردیم که باید در این رابطه چاره‌اندیشی شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی