کد خبر : 6676

فلاحی تشریح کرد

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از بررسی بودجه سه نهاد آموزشی جهاد دانشگاهی، سازمان آموزش، ترویج و تحقیقات کشاورزی و سازمان آموزش های فنی و حرفه ای کشور در نشست امروز کمیسیون خبر داد.

احمدحسین فلاحی در تشریح نشست عصر امروز(سه شنبه 25 آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: دستور کار نخست نشست امروز کمیسیون به بررسی بودجه جهاد دانشگاهی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با حضور با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‎ها اختصاص داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه این نهاد از سال 86 تا 97 رشد قابل توجهی داشته به طوریکه بودجه این بخش از 100 میلیارد به 750 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: با این وجود فاصله حقوقی اساتید جهاد دانشگاهی با اساتید در سایر دانشگاه‌ها زیاد است، لذا کمیسیون آموزش از سازمان برنامه قول گرفت که این بودجه را برای پرداخت حقوق اساتید اصلاح کند تا بتوان این فاصله را تامین کرد.

وی ادامه داد: دستور بعدی کمیسیون، بررسی بودجه سازمان آموزش، ترویج و تحقیقات کشاورزی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه ، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌‎ها بود که ضمن اینکه گزارشی از اقدامات این مرکز ارائه شد نمایندگان نیز سوالاتی درباره امنیت غذایی را مطرح کردند.

فلاحی افزود: پاسخ مرکز به این انتقادات این بود که بخشی از این کار برعهده مرکز بوده و سایر بخش‌ها وظیفه وزارت جهاد کشاورزی است؛ همچنین رییس مرکز تحقیقات کشاورزی پیشنهاداتی درباره بودجه این مرکز به کمیسیون ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش عنوان کرد: دستور کار پایانی کمیسیون نیز به بررسی بودجه سازمان آموزش های فنی و حرفه ای کشور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اختصاص داشت که نمایندگان بر تأمین و توسعه تجهیزات مورد نیاز سازمان آموزش های فنی و حرفه ای تأکید کردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی