کد خبر : 6620

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از گزارش معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و صندوق نوآوری و شکوفایی در کمیسیون آموزش خبر داد و به درخواست این نهادها برای افزایش اعتبارات در بودجه ۱۴۰۰ به منظور تقویت شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد.

 
احمدحسین فلاحی  در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۲۳ آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: پس از انتخاب سه نفر از اعضای کمیسیون برای عضویت در کمیسیون تلفیق بودجه، کمیسیون وارد دستور کار خود شد و بررسی بودجه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش ها و... در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گزارشی از عملکرد این معاونت و شرکت‌های دانش بنیان ارائه کرد، افزود: تأکید کمیسیون بر استفاده معاونت علمی از اعتبارات صندوق نوآوری را نیز داشت چراکه بودجه این نهاد کافی نیست.

وی با یادآوری اینکه اعتبارات معاونت علمی و فناوری در لایحه بودجه 1400 رشد 23 درصدی داشته است، ادامه داد: معاونت علمی اعلام آمادگی کرد که پاسخگوی هر نوع سئوال و روش نظارتی در خصوص کمک‌های بلاعوض صورت گرفته از جانب دستگاه‌های ناظر و کمیسیون نیز خواهد بود و اعضای کمیسیون نیز بر اقدامات مهم صورت گرفته توسط معاونت علمی با بودجه محدود اذعان داشتند. 

 فلاحی اضافه کرد: بررسی بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش ها و ... نیز در دستور کار بعدی کمیسیون آموزش بود که بودجه این صندوق برای امسال حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: صندوق نیز خواستار تقویت اعتبارات خود در جریان بررسی بودجه در مجلس بود تا از این طریق بتوان نسبت به توسعه شرکت‌های دانش بنیان در اقصی نقاط کشور اقدام کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی این ادعا را دارد که در همه مراکز استان‌ها نمایندگی دارد تا حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری صورت گیرد لذا کمیسیون نیز اعتقاد به حمایت از این نهادها دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی