کد خبر : 6496

مولوی خبر داد:

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پیشنهاد در دست تدوینی خبر داد که بر این اساس معلمان پذیرفته نشده در آزمون استخدامی در سایر نیازهای مدرسه مانند متصدی آزمایشگاه و فناوری به کار گرفته می‌شوند.

سیدمحمد مولوی با تأکید بر اینکه در موضوع ساماندهی نیروی انسانی باید بر اساس واقعیت‌ها تصمیم‌گیری شود، اظهار کرد: چنانچه نیروهای خرید خدمات آموزشی، حق التدریس‌ها و نهضتی‌ها فقط به مدت یک هفته از چرخه آموزش کنار گذاشته شوند چه اتفاقی رخ خواهد داد؛ قطعا مدارس به هیچ عنوان اداره نمی‌شوند و کار آموزش در کشور لنگ می‌ماند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنابراین آموزش و پرورش به این نیروهای زحمتکش نیاز دارد، اضافه کرد: چنانچه گروهی از این معلمان کیفیت لازم در حوزه تدریس را نداشته و نتوانستند در آزمون‌های استخدامی پذیرفته شوند نیز می‌توان از آن‌ها برای رفع سایر نیازهای مدارس استفاده کرد.

به کارگیری متصدی‌ آزمایشگاه و فناوری در سیستم‌های آموزشی روز دنیا یک ضرورت است

مولوی ادامه داد: در متُدهای روز آموزشی همه مدارس به متصدی آزمایشگاه، مسئول فناوری و مربی بهداشت نیازمند است و نیروهای که تجربه بالایی دارند می‌توان در سایر نیازها به غیر از حوزه معلمی استفاده کرد.

وی یادآور شد: بنابراین چنین پیشنهادی در کمیسیون وجود دارد که وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از آن استفاده کند تا ضمن ساماندهی نیروهای بلاتکلیف در آموزش و پرورش که برای آنان ظرف سال‌های اخیر حق ایجاد شده، نسبت به جذب کیفی در آموزش و پرورش اقدام شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: کمیسیون آموزش و مجلس علاقه‌ای به تدوین طرح‌های جدید در زمینه ساماندهی نیروهای انسانی ندارد بلکه معتقد است با همین قوانین موجود آموزش و پرورش باید کار ساماندهی نیروهای خود را انجام دهد و در این مسیر از پیشنهادات به جا و منطقی نیز استقبال کند. به کارگیری نیروهای خرید خدماتی جدید باز هم به ایجاد توقع برای معلمان می‌انجامد و   نباید آموزش و پرورش مجددا چنین مسیری را تجربه کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی