کد خبر : 6485

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، کسر ۷۰۰ هزار تومان از حقوق دانشجو معلمان در ایام کرونا به بهانه هزینه رفاهیات غذا و خوابگاه ناعادلانه و غیرقانونی دانست.

احمدحسین فلاحی  با یادآوری اینکه هزینه‌ها و خدمات در زمان کرونا در حوزه آموزش دچار تغییرات جدی شده و باید بازنگری در این حوزه‌ها صورت گیرد، اظهار کرد: این مسئله خود را در دریافت شهریه‌ها و هزینه‌های آموزش مجازی نشان می‌‎دهد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای نمونه در حال حاضر دلیلی ندارد که در شرایط کرونا که آموزش‌های دانشگاه فرهنگیان به صورت مجازی برگزار می‌شود از حقوق دانشجویان بابت رفاهیات غذا و خوابگاه کسر حقوق انجام شود.

وی با بیان اینکه در این رابطه به مسئولان مرتبط تذکرات لازم داده خواهد شد، ادامه داد: باید در این شرایط سخت اقتصادی با اتخاذ چنین تدابیری کمک حال دانشجو معلمان بود.

فلاحی یادآور شد: ‌با توجه به گزارش واصله و اعتراضات دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بابت رفاهیات غذا و خوابگاه که در شرایط کرونا تقریبا تعطیل و آموزش‌های از طریق مجازی صورت می‌پذیرد چرا ماهیانه نزدیک به 700 هزار تومان کسر از حقوق صورت می‌پذیرد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: این موضوع را در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری خواهیم کرد تا حق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان تضییع نشود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی