کد خبر : 6465

نوروزی مطرح کرد:

نایب رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش اقدامی برای احتساب سوابق تحصیلی به جای کنکور صورت نداده است، گفت: نفوذ مافیای کنکور در نهادهای تصمیم‌‌گیر موجب بی عملی نهادهای تصمیم‌گیر شده است.

رحمت اله نوروزیبا بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در زمینه حذف کنکور قانون مصوب دارد، اظهار کرد: در سال 1386 و 1392 قانونی به تصویب مجلس رسید که بر این اساس وزارت آموزش و پرورش مکلف به احتساب سوابق تحصیلی دانش آموزان به جای برگزاری کنکور سراسری شد.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه آموزش و پرورش در احتساب و جمع‌آوری سوابق تحصیلی برای جذب و پذیرش دانشجو کوتاهی کرده و به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کند.

وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند

وی ادامه داد: متأسفانه طی سال‌های اخیر وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در زمینه لغو کنکور توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند و اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است.

نوروزی با تأیید وجود مافیای کنکور و کسب درآمدهای هنگفت از این محل، تصریح کرد: قطعا در این زمینه مافیای کنکور فعال است که گردش مالی میلیاردی دارد و این مافیا در بدنه نهادهای تصمیم‌گیر نیز نفوذ کرده است.

 
رحمت اله نوروزی

 

حاجی‌میرزایی در صحن پاسخگوی سئوال باشد

وی با یادآوری اینکه در این زمینه سئوالی از وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش پرسیده شد، گفت: وزارت آموزش و پرورش در پی این سئوال جوابیه‌ای را ارائه کرده است که این جوابیه نیز به هیچ عنوان دارای وجاهت نیست و فقط بی عملی این وزارتخانه در خصوص مقدمات حذف کنکور را توجیه کرده است.

نایب رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس اضافه کرد: با توجه به جوابیه ارسالی، پاسخ‌های وزارت آموزش و پرورش را قانع کننده نمی‌دانم و وزیر باید در صحن علنی مجلس پاسخگوی سئوال فوق باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی