کد خبر : 6438

منادی سفیدان:

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تبریک روز دانشجو، این روز را یادآور استکبارستیزی دانشجویان ایرانی خواند.

علیرضا منادی سفیدان   ضمن گرامیداشت 16 آذرماه روز دانشجو، اظهار کرد: 16 آذرماه  سال 1332 جوانان و دانشجویان کشورمان علیه استکبار قیام کردند و این قیام منجر به شهادت سه تن از معترضان به نام مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و آذر شریعت‌رضوی شد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  قیام 16 آذر 1332 حدود 4 ماه پس از کودتای آمریکا - انگلیسی 28 مرداد در ایران به وقوع پیوست و دانشجویان با اعتراض به این کودتا و ارتباط بین سفارت ایران و انگلیس نسبت به سفر رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا اعتراض کردند.

وی یادآور شد: امروز وقتی به بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب صادر فرموده‌اند، نگاه می‌کنیم در می‌یابیم که جوانان و دانشجویان از نگاه ایشان جایگاه ویژه‌ای دارند و بر ما نیز واجب است که از این منش پیروی کنیم.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در واقع رهبری همه مسائل پس از انقلاب اسلامی را به جوانان سپرده‌اند و از نسل قبل درخواست شده که به این جوانان اعتماد کنند چراکه در جوانان ویژگی‌های ممتازی است که در سایرین نیست./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی