کد خبر : 5788

موسوی لارگانی مطرح کرد:

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به اشاره به تصویب یک فوریت طرح رتبه بندی در نشست هفته گذشته صحن مجلس، گفت: دولت در این طرح ملزم به اجرای ارائه لایحه رتبه بندی و اجرای دائمی آن می‌شود.

سیدناصر موسوی لارگانی با تأکید حساسیت مجلس یازدهم به موضوع معیشت فرهنگیان، تصریح کرد: در همین راستا طرح رتبه بندی فرهنگیان در مجلس به تصویب رسید تا بر اساس این طرح، دولت ملزم به اجرای دائمی رتبه بندی فرهنگیان شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، از ارجاع این طرح به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پس از رأی مثبت نمایندگان به یک فوریت آن خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، دولت (وزارت آموزش و پرورش) موظف است در جهت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ماده (63) قانون برنامه ششم توسعه حداکثر به مدت شش‌ماه لایحه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

وی ادامه داد: اخیرا دولت هر ساله با اختصاص ردیف بودجه در قوانین بودجه سالیانه ادعای اجرای رتبه بندی فرهنگیان را  دارد در حالیکه آنچه مد نظر نمایندگان است، صرفا افزایش حقوق فرهنگیان نیست.

موسوی لارگانی، یکی از اثرات اجرای رتبه بندی فرهنگیان را ارتقای کیفیت آموزشی در آموزش و پرورش دانست و افزود: معلم در همه جای دنیا از شأن و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که وظیفه ما است که این جایگاه را به معلمان بازگردانیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: با اجرای رتبه بندی ضمن ایجاد رقابت علمی و انگیزه بین معلمان و همچنین اجرای سیاست‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، قطعا به مانند وزارت علوم بین معلمان باتجربه و دارای مدارج علمی بالا با سایرین تفاوت خواهد بود و از تجربیات این معلمان به نحو بهتری استفاده می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی