کد خبر : 5736

ویس کرمی:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یکی از اصلی ترین دلایل افت کیفیت آموزشی در مدارس را مسیرهای غلط جذب‌ معلم در آموزش و پرورش برشمرد و گفت: کیفیت آموزشی در مدارس به سال ۱۳۸۴ بازگشته است.

مهرداد ویس کرمی با انتقاد از نحوه جذب معلم در نظام آموزشی کشور، اظهار کرد: بر اساس اعلام مراکز پژوهشی، کیفیت آموزش در نظام آموزشی کشور طی سال‌های اخیر به دلیل همین جذب‌های بی حساب و کتاب، افت کرده و کیفیت آموزشی به سال‌ 1384 بازگشته است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از سال 88 تعداد 11 الحاقیه به قانون جذب معلم اضافه شده که خارج از ریل تعریف شده در این حوزه بوده است، ادامه داد: این در حالیست که تنها راه جذب معلم در سیستم آموزشی کشور باید از کانال دانشگاه‌های تربیت معلم یعنی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بر همین مبنا مجلس یازدهم باید برای ساماندهی روند جذب معلم، قانونی متقن داشته باشد و جلوی راه‌های غلط جذب معلم را ببندد. در این راستا فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری در باب نحوه جذب معلم نیز باید مد نظر نمایندگان مجلس باشد و تأکیدات ایشان در راستای جذب معلم از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی باید راهبرد اصلی ما در ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس قرار گیرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ساماندهی نحوه جذب که باید مد نظر سیستم آموزشی کشور باشد، توجه به سند تحول بنیادین نیز دیگر راهبر در ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس است که در این زمینه لازم است، نظارت مجلس بر اجرای مفاد سند، دوچندان شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اجرای نظام رتبه بندی معلمان را یکی دیگر از اقدامات موثر در ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس برشمرد و بر اجرای دقیق آن نیز تأکید کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی