کد خبر : 5719

کوچکی‌نژاد با اشاره به طرح رتبه بندی فرهنگیان:

نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از عدم اجرای نظام رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: دولت به جای اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان به افزایش حقوق‌های مقطعی بسنده کرده است.

جبار کوچکی نژادارم ساداتی با اشاره به تصویب یک فوریت طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در نشست هفته گذشته صحن علنی مجلس، اظهار کرد: این طرح در حال حاضر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، هدف از این طرح را الزام دولت و وزارت آموزش و پرورش برای ارائه لایحه نظام رتبه بندی تا پیش از پایان کار دولت دوازدهم دانست و گفت: آنچه دولت طی دو سال اخیر در لوایح بودجه قید کرده رتبه بندی معلمان نبوده بلکه صرفا یک افزایش حقوق است.

وی تصریح کرد: با الزام دولت به ارائه لایحه رتبه بندی، نظام رتبه بندی معلمان تبدیل به یک قانون سالانه می‌شود و پس از این دولت‌ها موظف به اجرای آن خواهند شد.

 
جبار کوچکی نژاد

 

دولت مکلف به ارائه لایحه نظام رتبه بندی تا 6 ماه آینده است 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این طرح، دولت (وزارت آموزش و پرورش) موظف است در جهت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و ماده (63) قانون برنامه ششم توسعه حداکثر به مدت شش‌ماه لایحه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: این طرح باید برای ارتقاء جایگاه فرهنگیان، ایجاد رقابت علمی و انگیزه بین معلمان و اجرای سیاست های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرایی شود. با وجود اینکه  حتی اجرای رتبه بندی معلمان در کابینه دولت دهم نیز به تصویب رسید ولی رتبه بندی هیچ گاه به معنای واقعی اجرا نشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی