کد خبر : 5338

از مهم ترین سوالاتی در طول انتخاب استایل فردی برای هر کس پیش می آید این است که: چگونه مدل موی سری مناسب خود را انتخاب کنم؟! از کدام مدل مو نباید استفاده کرد و چطور این موضوع را تشخیص داد؟!! چرا برخی از مدل های مو برای استایل هر شخصی مناسب نیستند؟!!

 

 

و البته سوالاتی از این قبیل که در اینجا قصد داریم مورد بررسی قرار داده و پاسخ دقیق ارائه دهیم.

در ابتدا باید بگیریم که چطور می‌توان بهترین هیرکات را داشته باشیم و چرا برخی از مدل های مو چندان زیبا به نظر نمی‌رسند.

در واقع شکل و شمایل صورت هر شخص، مهمترین فاکتور برای انتخاب مدل مو سر می‌باشد. این موضوع بسیار مهم است که بدانیم مدل‌های مختلف موی سر برای تمامی شکل‌های صورت مناسب نیستند. موضوع اینست که هر شکل خاصی از صورت و چهره(دایره، قلب، لوزی، مربع،بیضی شکل و ...) مدل‌های متناسب خاص خود را دارند. حال با دانستن این موارد و علم به این که کدام مدل موی سر برای ما مناسب خواهد بود می‌توانیم استایل فوق‌العاده خودمان را براحتی پیدا کرده و در بهترین حالت به نظر برسیم.

به عنوان مثال افرادی که صورت‌های بیضی شکل دارند، تقریبا می‌توانند همه‌ی مدل‌ها را انتخاب کنند اما کسانی که صورت

گرد و دایره‌ای دارند باید مدل موی با حجم بیشتر در بالای سر و البته اندازه کوتاه‌تر مو در کنار سر داشته باشند. همچنین مدل‌های کوتاه موی سر برای صورت‌های لوزی شکل و دارای زاویه می‌توانند بسیار جذاب به نظر برسند.

فاکتور دوم برای داشتن موی سر دلخواه، انتخاب درست حالت دهنده مو می باشد. نکته ای که بسیاری به آن اهمیت لازم را نمی‌دهند. باید با توجه به جنس موی سر حالت دهنده مناسب را انتخاب کرد. انتخاب حالت دهنده براق و یا مات با درجه فیکس دلخواه می‌تواند بروی داشتن یک مدل موی جذاب و مناسب تاثیر بسزایی داشته باشد.

بیاد داشته باشید که جایگاه اجتماعی شما و مدل زندگی‌تان در انتخاب مدل مو سر بسیار تاثیر گذار خواهد بود و یک استایل مو سر مناسب می‌تواند معرف شخصیت شما باشد. افراد یک جامعه خصوصیات فردی خود را به روش‌های مختلفی بیان می‌کنند و انتخاب مدل موی سر یکی از این موارد است. بخاطر داشته باشید همیشه مدلی را انتخاب کنید که به شما حس خوبی داده و استایل شما رو کامل کند.

در انتخاب مدل مو همگام با شکل صورت و حالت دهنده مناسب می‌توان از یک آرایشگر و استایلیست حرفه‌ای کمک گرفت تا در بهترین حالت حود بنظر برسید.

 

                                                                                                                               امیرحسین فرزین‌پور

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی