کد خبر : 5036

فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت طوبی کرمانی دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان را به جامعه زنان فرهیخته و مبلغان عرصه دین تسلیت گفت.

فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت طوبی کرمانی، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، مشاور دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در امور بانوان و از انقلابیون فعال در عرصه دیپلماسی فرهنگی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است :

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله و انا الیه راجعون 

با کمال تأسف مطلع شدیم بانوی فرهیخته و جهادگر، سرکار خانم دکتر طوبی کرمانی پس از سال‌ها فعالیت و مجاهدت علمی و تبلیغی دعوت حق را لبیک گفتند. ایشان که نخستین زن فوق دکترای فلسفه در ایران و فارغ‌التحصیل فلسفه تطبیقی و کلام بودند، سال‌ها در کسوت استاد دانشگاه به تربیت شاگردان مؤثر و اندیشمند پرداختند و در کنار استادی دانشگاه، عضو بعثه مقام معظم رهبری، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان، مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عضو کمیسیون بانوان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان بودند و به تبلیغ و ترویج معارف دینی و گفتمان انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان اهتمام ورزیدند. ولایتمداری، پایبندی و پاسداری نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و اخلاق‌مداری از ویژگی‌های بارز ایشان بود. این مصیبت را به محضر خانواده محترمشان، اساتید و فرهیختگان، جامعه زنان فرهیخته و مبلغین عرصه دین تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال برای این بانوی فاضله، آرزوی غفران و علو درجات را داریم. روحشان غرق رحمت الهی باد.


فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی