کد خبر : 4994

فرخی عنوان کرد:

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس ضمن تشریح سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش، گفت: وزیر آموزش و پرورش باید در خصوص جلوگیری از اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ به نمایندگان ملت گزارش ارائه دهد.

رسول فرخی میکال  در تشریح سئوال خود از وزیر آموزش و پروش، عنوان کرد: این سئوال که توسط هیأت رئیسه مجلس اعلام وصول شد، در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته است.

نماینده مردم لاهیجان، سیاهکل، آستانه اشرفیه، رودبنه، دیلمان، پیرکوه و بندر کیاشهر در مجلس افزود: اجرای نظام پرداخت‌ها بر اساس تخصص، شایستگی‌ها و عملکردها رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان یکی از محورهای اصلی سئوال از وزیر است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از محورهای این سئوال است که باید، ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش به مثابه مهم‌ترین نهاد تربیت نیروی انسانی و مولد سرمایه اجتماعی و عهده‌دار اجرای سیاست‌های مصوب و هدایت و نظارت بر آن از مهد کودک تا دانشگاه، نگرش هزینه‌ای به نگرش سرمایه‌ای تبدیل شود.

فرخی یادآور شد: اعمال سیاست مساوی در شیوه جذب نیروها شامل نهضتی‌ها، حق‌التدریس و سرباز معلم‌ها و غیر انتفاعی‌ها  و رسیدگی به وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان نیز دیگر محورهای سئوال از وزیر آموزش و پرورش است.

وی، اهتمام به تربیت و پرورش مبتنی بر فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی و تبیین اندیشه امام خمینی (ره) در تمام مقاطع تحصیلی و ارتقاء معرفت و بصیرت افزایی دینی برای رشد و تعالی اخلاقی معلمان، دانش آموزان و حتی تلاش برای ارتقاء خانواده‌ها محور بعدی سئوال از وزیر برشمرد.

این نماینده مردم در مجلس، اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان و افزایش انگیزه آنان برای خدمات مطلوب، با اقدامات فرهنگی و خدمات رفاهی و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی آن‌ها و جذب نیروی خدماتی برای مدارس از دیگر ضرورت‌‎های آموزش و پرورش دانست.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ضمن تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی جذب نیروی آموزش و پرورش در آینده حتما از دانشگاه فرهنگیان صورت پذیرد، گفت: جلوگیری از اجرایی شدن سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش و ارائه گزارش به نمایندگان ملت محور پایانی سئوال از وزیر آموزش و پرورش است که باید در صحن علنی مجلس به تک تک این پاسخ شفاف و روشن ارائه شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی