کد خبر : 4963

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطع همکاری با نیروهای بازمانده از آزمون نهضتی‌ها شوک بزرگ بر کالبد نیمه جان آنان نیروهای نهضتی بود، گفت: این قطع همکاری در حالی رخ داده که خلاف وعده‌های داده شده در کمیسیون آموزش مجلس بود.

امان قلیچ شادمهر با انتقاد از قطع همکاری آموزش و پرورش با نیروهای نهضتی که در آزمون 20 تیرماه 99 پذیرفته نشده‎‌اند، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی در کمیسیون آموزش وعده دادند که با این نیروها قطع همکاری صورت نگیرد و حداقل به صورت حق التدریس با این نیروها ادامه همکاری دهد.

نماینده گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری آزمون داخلی برای آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و عدم برگزاری این آزمون برای نیروهای حق‌التدریسی، مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی تبعیض و بی‌عدالتی آشکار به شمار می‌رود و به همین دلیل نباید با افرادی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، قطع همکاری شود.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حدود 25 هزار داوطلب در آزمون داخلی برای آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی شرکت کردند که در این میان حدود 4 هزار نفر در آزمون پذیرفته نشده‌‎اند.شادمهر یادآور شد: برخی از این معلمان نهضتی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، بالغ بر 18 سال سابقه تدریس داشته‌اند و عدم پذیرش و جذب آن‌ها منجر به وارد شدن خسارت به این افراد و خانواده آن‌ها می‌شود.

نماینده ناظر در شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی و نظارت عالی در آموزش و پرورش یادآور شد: حتی اعضای کمیسیون آموزش مجلس انتظار دارند که این افراد بتوانند پس از جذب 4 گروه فعلی نهضت سوادآموزی، حق التدریس ها، خرید خدمتی ها و مربیان پیش دبستانی، مجددا در آزمون شرکت کرده و پس از گذراندن دوره‌‎ای در دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی