کد خبر : 4908

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس از اظهارت ضد و نقیض مسئولان وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی حضوری و غیرحضوری مدارس انتقاد کرد و گفت: متأسفانه دانش آموزان برای حضور در مدارس بلاتکلیف هستند.


مهدی اسماعیلی، با اشاره به اعلام وزارت آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی از 15 شهریورماه، اظهار کرد: تصمیم‌گیری درباره آموزش حضوری یا غیر حضوری باید مبتنی بر شرایط روز اتخاذ شود و یک تصمیم واحد برای کل کشور و برای تمامی دوره سال تحصیلی اتخاذ کرد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین گزینه در شرایط فعلی، همان تصمیمی است که در حضور وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش اتخاذ شد، یعنی تمامی کلاس‌های در مناطق قرمز کرونایی به صورت مجازی، در مناطق زرد به صورت زوج و فرد و در مناطق سفید، حضوری تشکیل شود و وضعیت هر شهر یا روستا را ستاد ملی کرونا به صورت رسمی به وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد.

اسماعیلی اضافه کرد: آموزش و پرورش می‌تواند در ابتدای شروع سال تحصیلی جدید شرایط را برای حضور دانش آموزان به صورت گروه بندی در مدرسه فراهم کند تا ارتباط چهره به چهره بین دانش آموز و معلم شکل بگیرد و در ادامه نسبت به تقویت آموزش غیرحضوری اهتمام بیشتری بورزد تا ارتباط بین دانش آموز و معلم نیز شکل بگیرد.

وی ادامه داد: البته بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش برگزاری کلاس‌ها با ظرفیت کمتر 10 نفر با رعایت پروتکل‌ها مانعی ندارد اما با توجه به اینکه اکثر کلاس‌ها بیش از این تعداد دانش آموز دارد، دانش آموزان باید گروه بندی شوند تا دروس عملی به این شکل تدریس شود.

اسماعیلی یادآور شد: متأسفانه اطلاع رسانی دقیقی برای حضور یا عدم حضور دانش آموزان در تاریخ 15 شهریور به دانش آموزان نشده و بسیاری از دانش آموزان در این زمینه دچار سرگردانی شده‌اند.

رئیس کمیته آموزش و پروش کمیسیون آموزش مجلس با یادآوری تقدیر مقام معظم رهبری از دست اندرکاران حوزه آموزش در دوره کرونا، افزود: مجلس در این زمینه یار و یاور معلمان و کادر آموزشی کشور است و در این زمینه برای بهبود روند آموزشی در سال تحصیلی پیش رو از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی