کد خبر : 4852

منتظری با یادآوری تلاش کمیسیون فرهنگی برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اینکه انطباق و تناسبی میان نیازها و بودجه دستگاه‌های فرهنگی و هنری وجود ندارد از تلاش این کمیسیون برای افزایش بودجه حوزه فرهنگ خبر داد.

غلامرضا منتظری در مورد اظهارات اخیر مونسان، وزیر گردشگری مبنی بر اینکه برای اداره هر یک از ۳۲ هزار اثر ثبت شده کشور تنها  ۵ میلیون تومان بودجه داریم و تخت جمشید را تنها با ۵ میلیون تومان اداره می‌کنیم، گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که انطباق و تناسبی میان ماموریت، نیازها و بودجه دستگاه‌های فرهنگی و هنری وجود ندارد و این مشکلی جدی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی و هنری با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند، افزود: وزرای مربوطه با حضور در کمیسیون فرهنگی گلایه‌هایی را نسبت به بودجه اندک خود داشتند و در نشست تاکید شد که با حرف زدن مشکلی حل نمی‌شود و باید آستین‌ها را بالا زد و نسبت به تقویت بودجه دستگاه‌های فرهنگی اقدام کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه فرهنگ و هنر، ادامه داد: برای اینکه در بخش ملی و بین‌المللی بتوانیم مفاخر، مشاهیر و میراث کشورمان را حفظ، صیانت و ترویج کنیم نیاز به پشتوانه‌های حمایتی داریم و کمیسیون فرهنگی باید پیشگام شود و با کمیسیون‌ برنامه، بودجه و محاسبات و سایر مسئولان صاحب نفوذ گفت و گوهایی را شروع کند تا با دفاع منطقی و هوشمندانه بتوان پایه‌های منابعی دستگاه‌های فرهنگی را ارتقا داد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس یازدهم ادامه داد: اگر انتظار داریم نقش‌آفرینی دستگاه‌های فرهنگی بیش از پیش افزایش یابد به همان نسبت باید حمایت‌های اقتصادی از آنها افزایش یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی