کد خبر : 4568

اسماعیلی تشریح کرد

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش تصریح کرد: تعیین تکلیف و درخواست تعدادی از معلمان شاغل در مدارس در قالب نیروهای حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، نهضتی، مربیان پیش دبستانی، سرباز معلم، مربیان قرآن و معلمان مدارس غیردولتی باید مورد توجه جدی مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.

 

مهدی اسماعیلی با اشاره به تجمع صورت گرفته امروز برخی از معلمان در برابر مجلس، اظهار کرد: بنابر مأموریتی که هیأت رئیسه مجلس محول کرد روز گذشته در جمع تجمع کنندگان حاضر شده و شنوای مشکلات و مسائل فرهنگیان عزیز بودم.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از تجمع کنندگان نیروهای نهضت سواد آموزی بودند که در آزمون 20 تیرماه شرکت نموده ولی موفق به کسب حدنصاب  قبولی در آزمون نشده بودند که خواستار رفع مشکل خود بودند.

وی یادآور شدند: تاکید و تلاش ما این است که بعد از رسیدگی به خواسته و انتظار چندین ساله این قشر دلسوز و زحمتکش ساماندهی امر بسیار مهم نیروی انسانی آموزش وپرورش درسالهای آتی، فقط از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی به عنوان تنها مرجع و مرکز تامین و تربیت نیروی انسانی باشد.

وی ادامه داد: در این تجمع تعدادی از بازنشستگان فرهنگی نیز حضور داشتند که همزمانی بازنشستگی آنان با تاریخ اجرای قانون رتبه بندی معلمان شاغل(۹۸/۷/۱) و عدم برخورداری از مزایای این قانون را تبعیض درحق خود قلمداد می‌کردند. 

عضو ناظر مجلس بر شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به لزوم توجه خاص به مقام و منزلت معلمان به تجمع کنندگان قول داد که تمامی خواسته‌های آن‌ها را جهت تصمیم‌گیری به مسئولین مربوطه رسانده و پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

اسماعیلی اضافه کرد: آموزش وپرورش باید هرچه سریع تر و قبل از بازگشایی مدارس ضمن تعیین تکلیف نیروی انسانی خویش برابر قانون به فکر تامین کمبود معلمان درسالتحصیلی جدید ونیز درسالهای آینده باشد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش وتحقیقات تأکید کرد: در نشست عصر روز یکشنبه ۱۹ مرداد کمیسیون آموزش، تمامی این دغدغه‌ها به وزیر آموزش و پرورش منتقل و تأکید شد آموزش و پرورش برنامه عملی خود را برای حل این معضلات به کمیسیون آموزش و کمیته آموزش و پرورش ارائه نماید./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی