کد خبر : 4517

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس:

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهادداشگاهی به عنوان نهادی پیشرو می‌تواند شاغلین در کشاورزی، صنعت و معدن را با اراده و همت خود در ریل علم و دانش به مشاغل پایدار برساند.

سلمان اسحاقی  با اشاره به سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: در سفرهایی که با روسای جمهور و یا وزرا، در طول بیست سال داشتم از نزدیک به مراکز علمی همچون جهاد دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشتم و علاقه‌ای شدید نسبت به تقویت این مجموعه‌های ارزشمند در کنار دانشگاه‌ها داشتم.

وی تصریح کرد: یکی از اقداماتی که قبل از انتخابات مجلس انجام دادم تحقیق، بررسی و مشورت در حوزه انتخابیه بود و در جریان این فرآیند، بارها به اهمیت جهاددانشگاهی و فنی وحرفه‌ای رسیدم، چراکه این دو میتوانند نقش بسزایی در اشتغال پایدار، حرفه‌ای و توسعه آن را داشته باشند.

وی بیان کرد: یکی از فعالیت‌های ارزشمندی که جهاددانشگاهی می‌تواند انجام دهد برگزاری دوره‌های تخصصی و ارتقاء و به عبارت عامیانه، به روز کردن سیستم اداری و حرفه‌ها و فنون، به عنوان مثال میز خدمت، حقوق شهروندی و دوره‌های ضمن خدمت است.

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز اگر دستگاه‌های مختلف دوره‌های ضمن خدمت را به صورت مستمر و حرفه‌ای توسط این مجموعه ارزشمند برگزار کنند، می‌توانند در تحقق حقوق عامه مردم موفق‌تر شوند.

اسحاقی ادامه داد: امروز در خراسان جنوبی شاهد این هستیم که جهاد دانشگاهی سعی بر آن دارد تا شغل‌هایی را در چارچوب علم، دانش، تخصص و آموزش به سمت و سوی پایداری ببرد.

وی افزود: نمونه این بحث نیز ورود این مجموعه به مباحث گیاهان دارویی و همچنین کشت و زرع محصولات استراتژیکی است که این ورود در راستای جهش تولید نیز است چراکه جهاددانشگاهی قصد دارد تا با تحقیقات، ارائه مقالات، مباحث کارشناسی و آموزش و توصیه در خصوص آب، خاک و هوا و...  باعث شود کشاورز از یک محصول، بیش از پیش بهره‌مند شود.

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جهادداشگاهی به عنوان نهادی پیشرو می‌تواند شاغلین در کشاورزی، صنعت و معدن را  با اراده و همت خود در ریل علم و دانش به مشاغل پایدار برساند.

اسحاقی ادامه داد: جهاددانشگاهی به صورت مستقیم دغدغه مردمی دارد نه دغدغه دولتی و یا جناحی و حزبی، به عبارتی جهاددانشگاهی سعی دارد بازوی توانمندی برای ایجاد بستری کارشناسی شده برای خدمت به مردم باشد؛ این اقدام بیشتر منافع عام را دنبال می‌کند.

وی افزود: از آنجا که مراجعه به جهاددانشگاهی توسط متقاضی با انگیزه و اراده است و همچنین ارزیابی آن به صورت مستقیم توسط دانش آموختگان صورت می‌گیرد، بسیار توانسته است در ارتقای این مجموعه کمک کند و آن را موفق‌تر کند.

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحقیق علمی، شناسایی، معرفی و آموزش مواردی که باعث اشتغال پایدار در استان می‌شود، باید در اولویت‌های این نهاد باشد.

اسحاقی با تاکید بر تحقیق علمی، شناسایی و معرفی مواردی که باعث افزایش محصولات استراتژیکی می‌شود، تصریح کرد: تحقیق علمی، شناسایی، معرفی و ایجاد بستر مناسب برای رفتن به سمت و سوی کشت و زرع گیاهان دارویی و برگزاری همایش‌ها، سمینارها و میزگردهای ارزشمند با موضوعات معرفی، حمایت و حفاظت از محصولات استراتژیکی استان در حوزه ملی و بین‌المللی باید از دیگر اولویت‌های این نهاد باشد.

وی بیان کرد: تحقیق، ارائه نظرات کارشناسی و آموزش در راستای نیازهای ساختارهای اداری و پیشنهاد به برگزاری دوره‌های لازم ضمن خدمت نیز می‌تواند به عنوان اولویت‌های پیش روی این نهاد مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند استمرار حرکت علمی در کشور پس از خروج شخص از مراکز علمی و دانشگاه‌ها و موسسات علمی  باشد.

اسحاقی با بیان اینکه امروز باید ارتباط صنایع و معادن، کشاورزی و ادارات را با جهاددانشگاهی بیشتر و پایدارتر کنیم، اظهار کرد: مراکز آموزشی همچون جهاد دانشگاهی و فنی حرفه‌ای، دو بال پرواز یک جامعه هستند و برای اوج گرفتن نیاز به هر دو بال مباحث کاربردی و اصطلاحا فنی و نیز مباحث مدیریتی و آموزش‌هایی برای ارتقای شغلی برای بخش خصوصی و نیز بخش دولتی و در هر جایگاهی، داریم.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی