کد خبر : 4180

دلخوش:

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: بر اساس اسانامه جدید فیفا، هیچ یک از مسوولان وزارت ورزش و جوانان نمی توانند در حوزه های مدیریتی فدراسیون های ورزشی به ویژه فدراسیون فوتبال مداخله کنند.

سیدکاظم دلخوش اباتری  درباره حساسیت فیفا و مفاد اساسنامه  فدراسیون فوتبال اظهار کرد: سلطانی‌فر  کاری نمی‌کند که ورزش ایران در شرایط نامطلوب قرار بگیرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به  تجربه وزیر ورزش و جوانان در خصوص حساسیت فیفا و مفاد اساسنامه  فدراسیون فوتبال، وزیر ورزش کاری نمی‌کند که ورزش ایران در شرایط نامطلوب قرار بگیرد.

دلخوش  ادامه داد: بر اساس اساسنامه، فدراسیون فوتبال هیچ یک از مسوولان وزارت ورزش و جوانان نمی‌توانند  در  حوزه‌های مدیریتی فدراسیون های ورزشی به ویژه فدراسیون فوتبال مداخله کنند.

وی با اشاره به تغییراتی که خود کارشناسان ورزش  در اساسنامه ایجاد  کرده اند، بیان کرد : با توجه به آن تغییرات، به دلیل حساسیت‌های فیفا مبنی بر مداخله دولت در امور داخلی فدراسیون فوتبال به ویژه حوزه های مدیریتی،  وزارت ورزش و جوانان براساس قانون  نمی‌تواند در بحث مدیریتی و عزل و نصب‌ها دخالت کند.

او توضیح داد : عدم عضویت وزیر یا معاون وزیر در مجامع یکی از مواردی بود که توسط فیفا در خصوص  اساسنامه فوتبال ایران مورد تاکید قرار گرفت که شخص دکتر سلطانی فر  به خاطر مصالح فوتبال دستور  تغییرات مورد نظر  را در اساسنامه صادر کرد، این دیدگاه ملی است  بنابراین  با این نگرش وزیر هرگز  مصالح کشور را به خطر نخواهد  انداخت.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص حواشی ایجاد شده مبنی بر به کار گیری دوباره کفاشیان و اعمال نظر وزیر ورزش و جوانان در این ارتباط گفت: کمیته اخلاق فدراسیون به دلایلی  محرومیت‌هایی را  برای کفاشیان  نایب رئیس اول فدراسیون  اعمال کرده بود، سپس کمیته استیناف همان فدراسیون، محرومیت را تقلیل داد، برهمین اساس  بازگشت یا عدم بازگشت وی یک موضوع داخلی محسوب می‌شود که گمان نمی‌کنم دکتر سلطانی‌فر به عنوان عالی ترین مقام وزارت ورزش و جوانان  با علم به حساسیت‌های فیفا بخواهد آسیبی به مجموعه ای که مرتبط با این وزارتخانه است  وارد کند لذا در این حوزه دخالت نمی‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی