کد خبر : 4131

نماینده ایرانشهر مطرح کرد:

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به آمار بالای کودکان بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان، آخرین آمار بازماندگان از تحصیل در استان را ۱۱۷ هزار نفر دانست.

عبدالناصر درخشان  با بیان اینکه بیشترین آمار بازماندگان از تحصیل مربوط به استان سیستان و بلوچستان است، اظهار کرد: این آمار بالا دلایل بسیاری دارد که منشأ آن مسائل اقتصادی است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، بنت، لاشار، آشار و آهوران درمجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که افراد تحصیل کرده از شأن و منزلت اجتماعی بالایی برخوردار نیستند؛ این مسئله روی تربیت نسل بعدی تأثیر می‌گذارد.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی افرادی که بدون هیچ گونه تحصیلی درآمدهای بیشتری از نسبت به افراد تحصیل کرده دارند، انگیزه‌ها از بین می‌‎رود و ما باید سعی کنیم که این امیدها و انگیزه‌ها را احیا کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: البته آموزش و پرورش در زمینه نهضت سواد آموزی اقدامات زیادی برای بازگشت بازماندگان از تحصیل به مدارس انجام داده ولی حجم کار به قدری بالا است، این اقدامات باید با قدرت بیشتری انجام دهند. در چنین شرایطی ما باید انگیزه نیروهای نهضتی را نیز افزایش دهیم و در استان‌هایی همچون سیستان و بلوچستان نسبت به جذب و استخدام آن‌ها اقدام کنیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی