کد خبر : 4036

مقتدایی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس با انتقاد از دریافت شهریه کامل از دانشجویان در ترمی که کلاس‌‎ها به علت شیوع کرونا تشکیل نشد، گفت: وزیر علوم باید در هیأت دولت، پیگیر بازگشت شهریه به دانشجویان باشد تا در این رابطه دستورالعملی مشخص و عملی تهیه شود.

عباس مقتدایی  با اشاره به دریافت شهریه‌های میلیونی از جانب دانشگاه‌های غیردولتی در ترمی که گذشت، اظهار کرد: در این شرایط اقتصادی سیاست دولت حمایت از اقشار مختلف جامعه است لذا باید در جهت حمایت از دانشجویان تخفیف قائل شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته در مقطع کنونی برخی از نهادهای آموزشی مانند دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی نیز با مشکلات جدی اقتصادی مواجه هستند، اما در عین حال سیاست وزارت علوم و این دانشگاه‌ها باید حمایت حداکثری از دانشجویان باشد.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، باید به موضوع بازگشت شهریه دانشجویان در ترمی که گذشت ورود کند، ادامه داد: ضرورت دارد، جلسات مشترک با وزارت علوم با این موضوع برگزار شود و راهکارهای مشخصی برای این مهم در نظر گرفته شود.

مقتدایی یادآور شد: در شرایطی که دولت به اقشار مختلف آسیب پذیر از ناحیه کرونا، بسته‌های حمایتی اختصاص می‌دهد؛ باید حمایت از دانشجویان که بخشی از آنان از اقشار آسیب پذیر  جامعه هستند نیز حمایت کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تأکید کرد: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری باید در این خصوص حامی دانشجویان باشد و با تدوین دستورالعملی مشخص امکان بازگشت شهریه از جانب دانشگاه‌ها به دانشجو را فراهم کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی