کد خبر : 3640

عضو هیأت رئیسه مجلس:

یک عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر ضرورت تقویت شبکه ملی اطلاعات، تصریح کرد: مجلس اولویت‌های مهم‌تری از محدودسازی فضای مجازی دارد.

 
روح الله متفکرآزاد  با بیان اینکه مجلس یازدهم به دنبال بستن فضای مجازی نیست، عنوان کرد: در نشستی که وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس حاضر شد، تأکید نمایندگان بر ایمن سازی بستر فضای مجازی بود، نه الزاما محدودسازی.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیستند، افزود: در حال حاضر بسیاری از داده‎‌های ما به خارج از ایران منتقل می‌شوند در حالیکه کشورهای قدرتمند در حوزه فضای مجازی، دارای سرورهای داخلی هستند و اجازه رصد به سرویس‌های سایر کشورهای داده نمی‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه این مسئله یک خواسته منطقی، قانونی و مردمی است، افزود: تقویت شبکه ملی اطلاعات، موضوعی است که مجلس یازدهم به دنبال آن است و کشور ما به این توان علمی رسیده که بتواند زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات را تقویت کند.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با یادآوری اینکه در حال حاضر فضای مجازی به لحاظ اخلاقی و اعتقادی متلاطم کرده است، ادامه داد: باید به سمت کلاس بندی سنی در فضای مجازی حرکت کنیم تا امنیت روانی در جامعه تأمین شود؛ بر همین اساس به دنبال پایین آوردن استرس‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه هستیم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی