کد خبر : 3599

مولوی در واکنش آغاز فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور:

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره تغییر تقویم آموزشی سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از تاریخ ۱۵ شهریورماه، گفت: با توجه به شرایط متفاوت شیوع ویروس کرونا در استان‌‎های مختلف، نباید برای کل کشو یک نسخه واحد پیچید.

سید محمد مولوی  با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در نشست ستاد مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های کشور از تاریخ 15 شهریورماه، عنوان کرد: ادامه یا از سرگیری فعالیت‌های آموزشی در شرایط کرونا یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که باید با رعایت کامل پروتکل‌ها و اتخاذ تصمیمات صحیح صورت گیرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، یکی از برنامه‌های مدنظر وزیر آموزش و پرورش در زمان حضور در مجلس را نحوه آغاز سال تحصیلی دانست و افزود: مهم‌ترین مسئله این است که نمی‌توان همه استان‌ها و مناطق کشور را با نسخه‌ای واحد اداره کرد و برای کل کشور یک پروتکل را در نظر گرفت.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با یادآوری اینکه تصمیمات باید به استان‌ها واگذار شود، ادامه داد: امروز که خوزستان و برخی از استان‌‎های دیگر که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، نباید شرایط مشابه سایر استان‌ها داشته باشند.

مولوی اضافه کرد: شروع سال تحصیلی از 15 شهریورماه برای مناطق و استان‌‎هایی که وضعیت سفید دارند، قابل توجیه است اما در استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند، قطعا این تصمیم موجب جهش انتشار ویروس کرونا در برخی استان‌های دارای شرایط قرمز می‌شود.

متوسط تراکم دانش آموزی در هر کلاس استان خوزستان 32 نفر است

وی، متوسط تراکم جمعیت در کلاس‌های درس استان خوزستان را 32 دانش آموز اعلام و تصریح کرد: قطعا برگزاری کلاس درس با چنین تراکمی، خطر آفرین خواهد بود.

مولوی  با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت باید برای استان‌هایی که شرایط قرمز دارند، نسخه‌‎ای جداگانه صادر کنند؛ گفت: افزون بر این، باید امکانات ویژه‌ای جهت جلوگیری از شیوع ویروس در این استان‌ها در نظر داشت؛ چراکه مهم‌ترین مسئله امروز ما در حوزه آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان و معلمان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تأکید بر تقویت آموزش از راه دور، اظهار کرد: برای تقویت استفاده از فضای مجازی در آموزش باید امکانات را در مناطق محروم ارتقا داد و با امکانات فعلی نمی‌توان روی موفقیت آموزش‌های مجازی حساب باز کرد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی