کد خبر : 3560

عباسپور:

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس با اشاره به الزام آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون جهت جذب معلمان حق التدریس، تصریح کرد: نباید سال‌ها تجربه معلمان را به صرف برگزاری یک آزمون زیر سئوال برد.

روح الله عباسپور  با انتقاد از بلاتکلیفی نیروهای حق التدریس، خرید خدمتی، نهضتی‌ها، اظهار کرد: این معلمان زحمتکش بیش از 15 سال است که در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند ولی وضعیت استخدامی نامشخصی دارند.

نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که آموزش و پرورش نیاز مبرم به جذب نیرو به علت کمبود شدید معلم دارد، این نیروهای با تجربه باید به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

وی یادآور شد: این در حالیست که آموزش و پرورش برای جذب این نیروها قصد برگزاری آزمون دارد و تجربه تدریس چندین ساله این معلمان دیده نمی‎شود.

عباسپور با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش می‌تواند با در نظر گرفتن آموزش‌های ضمن خدمت اطلاعات معلمان را نیز به روز کند، افزود: نباید یک آزمون، سرنوشت معلمی که عمر خود را در آموزش و پرورش صرف کرده، تعیین کند و می‌توان با اختصاص آموزش ضمن خدمت، روش جذب معلمان را تسهیل کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: به نظر می‌رسد دولت و آموزش و پرورش به دلیل کمبود منابع مالی قصد جذب معلمان را ندارند و شاید آزمون بهانه‌‎ای برای عدم استخدام معلمان است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی