کد خبر : 3545

نادری:

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم، تحقق عدالت آموزشی را مهم‌ترین مسئله در حوزه آموزش خواند و معتقد است که پس از جنگ تحمیلی تا به امروز با خصوصی سازی‌های گسترده این حوزه دچار یک بی عدالتی تاریخی شده است.

احمد نادری  با تاکید بر لزوم تحقق مسئله عدالت آموزشی، اظهار کرد: حوزه آموزش، پس از جنگ تحمیلی تا به امروز دچار یک بی عدالتی تاریخی شده و مسیر خصوصی سازی در آموزش و پرورش این بی عدالتی‌ها را تشدید کرده است.

گسترش روز افزون مدارس غیرانتفاعی و دانشگاه‌های پولی باید مورد بازنگری قرار گیرند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رشد شدید خصوصی سازی بی عدالتی در حوزه آموزش را گسترش داده است، افزود: گسترش روز افزون مدارس غیرانتفاعی و دانشگاه‌های پولی باید مورد بازنگری قرار گیرند.

در گام دوم انقلاب باید به اصول قانون اساسی بازگردیم

وی با تأکید بر اینکه امروز قانون اساسی نه تنها مغفول واقع شده بلکه بر خلاف آن عمل شده، تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی بایستی به آرمان‌های انقلاب بازگردیم؛ قانون اساسی آموزش رایگان تا پایان دوره متوسطه را پیش بینی کرده بود که به آن هیچ توجهی نمی‌شود.

نادری ادامه داد: متأسفانه امروز آموزش تبدیل به یک کالا شده و با این روش نه می‌توان تحول در حوزه آموزش ایجاد کرد و نه علم را در خدمت آموزش دید.

حوزه آموزش باید مهارت محور باشد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: امروز فرزندان ما در آموزش و پرورش مهارت کسب نمی‌کنند؛ در حالیکه آموزش ما باید امروز مهارت محور باشد و در کنار این مسئله باید به موضوع پرورش نیز پرداخته شود.

وی، بهره گیری از مدل‌های موفق خارجی مثل مدل آموزش مهارت محور کشور آلمان را ضروری دانست و گفت: متأسفانه امروز فقط کارخانه مدرک سازی در حوزه آموزش ایجاد کرده‌ایم در حالیکه می‌توانیم با بومی سازی روش‌های موفق سایر کشورها مهارت را به دانش آموزان و دانشجویان خود بیفزاییم./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی