کد خبر : 3513

راستینه:

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس، اجرای صحیح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را در گروی توجه به حوزه تربیتی و پرورشی و بهره‌مندی از پایان‌نامه‌ها و برنامه‌های راهبردی توسط هیئت علمی دانشگاه‌ها برای حل مشکلات کودکان و نوجوانان دانست.

احمد راستینه هفشجانی ، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه اجرای صحیح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان نیازمند تقویت ساختارهای فرهنگی و آموزشی است، گفت: یکی از ضرورت‌هایی که باید در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به طور ویژه مورد توجه قرار می‌گرفت تعیین نقش و وظایف دستگاه‌های مختلف به ویژه نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی بود.

تقویت حوزه فرهنگی‌وآموزشی به اجرای صحیح قانون حمایت از کودکان‌ونوجوانان منتهی می‌شود

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما معتقدیم حوزه فرهنگی و آموزشی مهمترین مقوله در اجرای صحیح قانون حمایت از کودکان و نوجوانان است که از دوره مهدکودک تا دانشگاه باید بر آن تمرکز شود، اما این موضوع مورد غفلت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: متاسفانه مهمترین موضوعی که در نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی در سال‌های گذشته مورد بی‌توجهی قرار گرفته، حوزه تربیتی و پرورشی است، و این در حالی است که توجه به این مقوله بسیاری از مشکلاتی که در حوزه کودکان و نوجوانان وجود دارد را به راحتی برطرف می‌کند.

راستینه با بیان اینکه تعدد مدارس مختلف روش آموزش را از حالت وحدت رویه و منسجم بودن خارج کرده و یک نوع بی‌عدالتی در این بخش ایجاد کرده است، یادآور شد: امروزه متاسفانه به دلیل توسعه مدارس و مراکز آموزشی غیرانتفاعی یک گسل بزرگی بین دانش‌آموزان یک مقطع خاص که در مدارس مختلف تحصیل می‌کنند در حوزه تربیتی و پرورشی ایجاد کرده است.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل مهمی که باید در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان لحاظ می‌شد نقش آموزش عالی در هدایت پایان‌نامه‌ها و برنامه‌های راهبردی توسط هیئت علمی دانشگاه‌ها برای حل مسائل حوزه کودکان و نوجوانان بود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم‌اکنون یکی از اتفاقاتی که باید در حوزه حمایت از کودکان و نوجوانان رقم بزنیم، این است که آموزش رایگان به صورت جدی بر اساس آنچه در قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته در مدارس پیگیری کنیم، همچنین شکل‌گیری موسسه‌های آموزشی و فرهنگی که تحت راهبری و هدایت دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی کشور فعالیت کنند می‌تواند نقش موثری در رفع مشکلات کودکان و نوجوانان به ویژه آنها که بازمانده از تحصیل هستند، داشته باشد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی