کد خبر : 3499

کعب عمیر:

نماینده مردم شوش در مجلس، نبود تخصص و مهارت‌ در میان دانشجو معلمان را یکی از ضعف‎های مهم آموزش و پرورش دانست که دانشگاه فرهنگیان به خوبی در جهت اصلاح این مسیر گام برداشته است.

محمد کعب عمیر اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان در چهار سال گذشته باعث افزایش تخصص و مهارت های دانشجو معلمان کشور شده است.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات مزمن در سالهای اخیر پیرامون جذب معلمان فاقد مهارت و آموزش‌های لازم در حوزه تعلیم و تربیت، گفت: متاسفانه در سالهای اخیر برخی از نیروهای جذب شده در بدنه نظام تعلیم و تربیت، فاقد شرایط اولیه از قبیل سنخیت رشته تحصیلی با تدریس، عدم آشنایی با علوم تربیتی و روانشناسی و عدم آشنایی با آخرین متد و روشهای آموزش و پرورش بودند و این موضوع سبب افت کمی و کیفی آموزش و پرورش در برخی استان های کم برخوردار شد.

وی افزود: یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه فرهنگیان پس از تعطیلی دانشسراها و مراکز تربیت معلم ، تربیت نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده برای حضور در سر کلاس های درس است که به دلیل ظرفیت های پایین پذیرش دانشجو معلمان در شهرهای مختلف کشور این هدف محقق نشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با مدیریت جدید در صدر دانشگاه فرهنگیان کشور تحولی شگرف در حوزه توسعه کمی و کیفی پردیس های دانشگاهی کشور رخ داد و موجب افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگی در میان جامعه فرهنگیان و دلسوزان حوزه تعلیم و تربیت شد.

محمد کعب عمیر با اشاره به رشد کمی دانشگاه های فرهنگیان در استان خوزستان، گفت: در طول سه سال گذشته میزان پذیرش دانشجو معلمان در استان خوزستان جهش چشمگیری داشته و در حوزه امکانات و تجهیزات نیز مراکز قدیمی بازسازی و نوسازی شده است و ظرفیت پذیرش نزدیک به ۵ هزار معلم را در استان خوزستان فراهم کرده است.

کعب عمیر اضافه کرد: متاسفانه اخبار خوبی از دانشگاه فرهنگیان به گوش نمی رسد و شواهد و قرائن دال بر تغییر در مدیریت ارشد دانشگاه فرهنگیان دارد که موضوعی غیر قابل قبول است و به هیچ عنوان بر واقعیت های موجود دانشگاه منطبق نیست، لذا صریحا اعلام می کنم در صورت هرگونه تصمیم گیری غیر کارشناسی در این حوزه تذکر لازم به وزیر آموزش و پرورش داده خواهد شد و در صورت لزوم به سمت طرح سوال از وزیر خواهیم رفت./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی