کد خبر : 3389

نصیرایی:

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس یازدهم تأکید کرد: رسالت و وظایف دستگاه‌های فرهنگی متناسب با گام دوم انقلاب باید بازنگری شود.

مجید نصیرایی با بیان اینکه با وجود تمامی هجمه‌ها وارده به کشور در حوزه فرهنگ، اما در بسیاری از مقاطع و بزنگاه‌ها شاهد عمق اعتقادات مردم و جوانان به مفاهیم انقلابی و دینی هستیم، اظهار کرد: برای نمونه اگر نگاهی گذرا به پیاده روی اربعین(ره) داشته باشیم، در می‌یابیم که جوانان از چه جنس و طیف‌هایی در این مراسم عبادی سیاسی حاضر می‎شوند لذا این حضور گسترده نشان می‌‎دهد که این مردم در گرو پیام‌های فرهنگی انقلاب اسلامی دارند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس یازدهم تصریح کرد: البته تعداد دستگاه‌ها و متولیان حوزه فرهنگ در کشور ما به لحاظ کمی بالا است ولی خروجی آن‎ها قابل اندازه گیری نیست.

نصیرایی با یادآوری اینکه امروز نیازمند تغییر نگاه در حوزه فرهنگی هستیم، اضافه کرد: کمترین اعتبارات در بخش‌های مختلف به حوزه فرهنگ اختصاص می‌یابد که این نشان از مظلومیت این حوزه در برابر سایر حوزه‌ها است.

وی ضمن تأکید بر تقسیم وظیفه و مأموریت‌ها در میان دستگاه‌های فرهنگی از موازی‌کاری دستگاه‌های متولی فرهنگ در کشور انتفاد و اظهار کرد: در عین حال بسیاری از این دستگاه‌ها در برابر سئوالات اساسی حوزه فرهنگ، از جمله مسئله تحکیم بنیاد خانواده، کاهش آمار ازدواج، افزایش آمار طلاق و بدحجابی پاسخ روشنی ندارند.

نصیرایی با بیان اینکه معضل بسیاری از فسادهای اقتصادی در کشور نیز حوزه فرهنگ است، گفت: بنابراین ضرورت دارد یک بازنگری جدی در ساختار نهادهای مختلف صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: بنابراین امروز باید متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و با اتکا به تجربیات 40 سال گذشته در رسالت و وظایف دستگاه‌های اجرایی تجدید نظر کرد. لذا خود دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی که در خط مقدم امور فرهنگی قرار دارند، باید پیشقدم شوند تا لایحه‌ای به مجلس ارائه شود و نقایص این حوزه برطرف شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی