کد خبر : 3267

مقتدایی:

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم با بیان اینکه پیگیری وضعیت فرهنگیان یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم است، گفت: برخی معلمان حق التدریس و خرید خدمت از آبان‌ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

عباس مقتدایی خوراسگانی  با تأکید بر اینکه دولت باید به سرعت به مطالبات بر زمین مانده فرهنگیان پاسخ دهد، اظهار کرد: فرهنگیان انتظار دارند، متناسب با شأن و نقشی که در جامعه دارند به آن‌ها توجه شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم  با یادآوری اینکه در نشست صحن علنی اخیر مجلس شورای اسلامی تذکری خطاب به رئیس جمهور در خصوص حقوق عقب افتاده معلمان داده شد، افزود: حقوق مسلم معیشتی برخی از دبیران و معلمان کشور پرداخت نشده و بر اساس قانون بودجه کشور اقدامات دیگری علاوه برحقوق پرداختی باید به معلمان صورت می‌‎گرفت که از جمله آن‌ها طرح رتبه بندی معلمان بوده که بر زمین مانده است.

وی یادآور شد: بخشی از معلمان حق التدریس و خرید خدمت از آبان 98 تا به امروز هنوز حقوق دریافت نکرده‌اند و این یعنی بی توجهی دولت به مطالبه به حق فرهنگیان؛ مجلس یازدهم در قبال این رفتارها سکوت نخواهد کرد.

مقتدایی خوراسگانی با یادآوری اینکه قطعا تذکر به بالاترین مقام اجرایی در خصوص بی توجهی به وضعیت معیشتی معلمان آن هم در صحن علنی مجلس، نخستین گام مجلس یازدهم درباره وضعیت معیشتی معلمان است، افزود: تأمین معیشت معلمان در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران که فرهنگ و بنیه علمی را یک اصل اساسی می‌داند، مطالبه‌ای از سر تفنن نیست بلکه یک مطالبه عمومی همه اقشار جامعه است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه همه اقشار جامعه علاقه‌مند هستند که معلمان در سطح قابل قبولی مورد توجه قرار گیرند، گفت: بنابراین طی روزهای آینده با شکل گیری کمیسیون‌های تخصصی از جمله کمیسیون آموزش، موضوع حمایت جدی از فرهنگیان کشور را دنبال خواهیم کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی