کد خبر : 17355

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور از تداوم بی توجهی نسبت به موضوع دیپلماسی ورزشی انتقاد کرد و گفت: با عنایت به مطالبه و پیگیری جمعی از فعالان حوزه ورزش، متاسفانه بهره‌گیری دولت از ظرفیت دیپلماسی ورزشی ضعیف است و گزارشات واصله حکایت از عدم توجه جدی به این مبحث مهم و اثرگذار دارد.

متن نامه  عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور به شرح زیر است:

حضرت آیت الله رییسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام

با عنایت به مطالبه و پیگیری جمعی از فعالان حوزه ورزش، متاسفانه بهره گیری دولت از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در حد بسیار ضعیفی است و گزارشات واصله حکایت از عدم توجه جدی به این مبحث مهم و اثرگذار دارد. 

موضوع دیپلماسی ورزشی در طول دولت یازدهم و دوازدهم مورد توجه قرار نگرفت و سالها کشور عزیزمان از این ظرفیت بی بدیل، بی بهره ماند و اکنون نیز این روند بی توجهی ادامه دارد.

همانگونه که مستحضرید امروزه در سطح جهان دیپلماسی ورزشی توانسته برای بسیاری از کشورها راهگشا باشد. 

در همین راستا خواهشمند است دستور فرمایید این موضوع به طور ویژه توسط وزارتخانه های متولی با اهتمام بیشتری پیگیری شود به صورت مستمر، گزارش اقدامات و پیگیری ها به جنابعالی، دولت و مجلس شورای اسلامی گزارش شود.

ظرفیت های بسیار زیادی در بخش اشتراکات فرهنگی و تاریخی بین ما و برخی از کشورها وجود دارد که با بهره گیری از دیپلماسی ورزشی می توان نسبت به تعمیق و گسترش تعاملات دیپلماتیک از طریق رویدادهای ورزشی اقدام کرد و چه بسا این نوع رویکرد در دیپلماسی، بتواند از رویکردهای دیگر و مرسوم راهگشاتر و بستری برای صعود و تعالی بیشتر درحوزه سیاست خارجی باشد.

مزید امتنان است اینجانب را از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی