کد خبر : 17194

منتظری مطرح کرد:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از تشکیل جلسه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موازات نشست‌های مشترک برای دفاع و ممانعت از سوء استفاده از نام و شهرت هنرمندان خبر داد.

غلامرضا منتظری  در مورد تشکیل کمیته هنر و رسانه گفت: ما مسئولیت اخلاقی و قانونی نسبت به هم داریم و اگر اخلاقی و اجتماعی از جایگاه و منزلت شخصی استفاده کنیم حتما باید رضایت آن را جلب کنیم در غیر این صورت یک کار غیر اخلاقی انجام شده است . 

 نماینده مردم گرگان و آق قلا  ادامه داد: ما در این زمینه خلاء قانونی هم داریم اما چون این موضوع کاملا برای قانونگذار روشن است، قانونگذار برای آن ضرورتی ندیده است . 

نباید بدون اجازه از نام و اسامی افراد به خصوص چهره‌ها سوء استفاده ​کرد

و ی افزود: احترام و موضوع رعایت مسائل اخلاقی به عهده جامعه گذاشته شده است اما باید نسبت به آن موارد و نکات اخلاقی افراد پایبند باشند و نباید بدون اجازه از نام و اسامی افراد به خصوص چهره‌های شناخته شده سوء استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه نشستی مشترک میان کمیسیون فرهنگی و جمعی از هنرمندان باید تشکیل شود؛ گفت : هنرمندان همچنین مصادیق آشکاری را به ما در کمیسیون فرهنگی ارائه کنند چرا که آن‌ها به دلیل احترام برای مردم شاید نتوانند از نام و نشانشان دفاع کنند اما ما می‌توانیم در مجلس بر اساس مسئله نظارتی این موضوع را پیگیری کنیم . 

ما وظیفه داریم نسبت به حقوق دیگران مدافع باشیم​

منتظری اضافه کرد: همچنین با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به موازات نشست مشترک جلسه‌ای را برای دفاع از هنرمندان که از هر گونه اسامی آنها بدون کسب اجازه سوء استفاده شود تشکیل خواهیم داد تا شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم بسیاری از چهره‌های شاخص حرمت نگه می‌دارند و ما وظیفه داریم نسبت به حقوق دیگران مدافع باشیم.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: در کمیسیون ما کمیته‌ای تخصصی تحت عنوان هنر و رسانه داریم و منتظر حضور جمعی از هنرمندان هستیم که به این موضوع رسیدگی و مسئله را حل و فصل کنیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی