کد خبر : 17193

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد:

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه کمیته آموزش و پرورش در حال بررسی، تدوین و اصلاح طرح ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش است، گفت: به دنبال پایان قراردادهای متعدد در آموزش و پرورش هستیم و در نظر داریم به زودی طرح ساماندهی را پس از لایحه مهم رتبه بندی معلمان که به تصویب مجلس رسید، راهی صحن علنی کنیم.

سیدمحمد مولوی  درباره طرح کمیسیون آموزش برای ساماندهی نیروهای غیررسمی آموزش و پرورش و معلمان جذب نشده از سال 1391 تا سال 1399، گفت: طرحی با عنوان ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش در دستور کار کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد که این طرح در کمیته در حال چکش‌کاری نهایی است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به زودی این طرح در کمیته آموزش و پرورش تعیین تکلیف و در دستور کار کمیسیون آموزش می‌گیرد، افزود: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، این طرح پس از بررسی در کمیسیون آموزش، جهت بررسی به هیأت رئیسه مجلس و قرارگیری در نوبت دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ‌با طرح ساماندهی نیروی انسانی تمامی قراردادهای معلمان در این وزارتخانه اعم از خرید خدماتی، معلمان نهضت سوادآموزی و مربیان پیش‌دبستانی ساماندهی می‌شوند و شفافیت لازم ایجاد خواهد شد؛ مجلس بنا دارد با ایجاد هماهنگی لازم یک نوع قرارداد در این حوزه وجود داشته باشد.

مولوی با بیان اینکه پیشنهاد کمیسیون آموزش در این باره آن است معلمانی که سال‌ها با انواع و اقسام قراردادها در مدارس خدمت کردند، از امتیازی برخوردار باشند، افزود: بر همین مبنا مقرر است در آزمون استخدامی که از معلمان اخذ می‌شود، این معلمان دارای ضریبی برای قبولی در آزمون باشند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: همچنین نظر ما این است که آن دسته از معلمانی که نمی‌توانند نمره قبولی کسب کنند، در جایگاه‌های مختلف در مدارس نظیر متصدی آزمایشگاه، متصدی کارگاه، مربی بهداشت، مشاور و ... و براساس مدارک تحصیلی و تجارب‌شان جذب و به کارگیری شوند که البته باید هماهنگی لازم بین سازمان امور اداری و استخدامی و آموزش و پرورش صورت گیرد تا هم نیازهای مدارس برطرف شود و هم نیروی انسانی این وزارتخانه ساماندهی شود لذا این موضوع در حال حاضر در حد یک پیشنهاد است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی